Aktuality A-tým

SOKOLSKÉ DERBY LÉPE PRO PÍSEK

13.3.2023, 11:21

Porubanky nezačaly utkání prosti Písku nejlépe. Hned dvě vyloučení v prvních minutách oslabilo náš tým a Sokolky z jihu Čech si tak snadno vytvořily hned v úvodu tříbrankový náskok (0:3). Následně už skórovala i naše děvčata, ale přes množství neproměněných šancí se do 25.minuty nedostaly blíže ve skóre, než na tři branky (5:8, 8:11). Dobře fungovala spolupráce Sheily Hiraldo s Míšou Konečnou a Anežka Farářová proměnila tři nařízené „sedmičky". K lepšímu výsledku to ale nevedlo. V závěru poločasu se holkám podařilo nakonec snížit stav na rozdíl dvou branek (9:11 a 10:12) a navíc Páťa Wizurová už po závěrečném hvizdu skvěle chytla nařízený sedmimetrový hod nejzkušenější ze soupeřek, Ivety Korešové. Do šaten se tak šlo za přijatelného stavu 10:12.

 

Do druhé půle jsme opět vstoupili bohužel s vyloučením a  soupeřky tak zvýšily náskok na 10:13. Naštěstí pro nás faulovaly i Písečanky a naše holky zlepšenou hrou hlavně v obraně srovnaly brzy skóre střelou Sheily Horaldo (14:14). Ta dokonce dostala Porubu do vedení 15:14, ale Porubanky se neradovaly dlouho. Hned z dalšího útoku srovnala Iveta Korešová a Jihočešky si následně opět vzaly vedení zpět (15:18). Po většinu utkání jsme bránili nejlepší letošní střelkyni MOL ligy Korešovou osobně a hru píseckých tak narušovali, bohužel jsme toho nevyužili v útoku a díky našim nepřesnostem a neproměněným šancím si tak zkušenější soupeř stále hlídat bezpečný náskok (18:22, 19:24). Až v poslední minutě jsme brankami Míši Konečné a Káji Vachtarčíkové korigovali výsledek na konečných 24:27.

 

Hodnocení trenéra Hudečka:

 

„Vstup do utkání se nám nevydařil a my v prvních pěti minutách hráli čtyři minuty v oslabení. Soupeř získal pohodlné vedení a tím i patřičné sebevědomí. Naše hráčky se tak dostaly pod velký tlak a z toho pramenily zbytečné technické chyby, které soupeř trestal. V utkání jsme jich bohužel vyrobili celkem 19. Připočteme-li k tomu celou řadu neproměněných šancí je jasné, že šance na vítězství se nám velice snížila. I přesto naše hráčky bojovaly a dokázaly se dostat ve druhé půli do vedení 15:14. Bohužel jsme v dalších minutách zbytečně uspěchali střelbu a naše již zmíněné technické chyby opět postavily soupeře na nohy a ten si vzal vedení opět na svou stranu. Zkoušeli jsme pak hru v 7 hráčkách, ale ani tento risk nám nevyšel, obdrželi jsme góly do prázdné brány a nakonec podlehli zkušenějšímu soupeři o tři branky. Nyní máme jako všichni volný víkend, protože se hraje finále Českého poháru (středa 15.3.). V úterý 21.3. nás pak doma čeká dohrávka s nesmírně silnými Michalovcemi. Pevně věřím, že se dobře připravíme a můžeme jen a jen překvapit."

 

 

 

DHC Sokol Poruba - Sokol Písek 24:27 (10:12)

Nejlepší střelkyně: Konečná 5/1, Farářová 5/3, Hiraldo 4 - Korešová 8/2, Chlupová 5, Svobodová M. 4. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Vyloučení: 5/4.

 

Fotogalerii můžete shlédnout na webu ZDE

 

Kompletní fotodokumentace od Štěpánky Czyžové je pak ZDE

 

 

 

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

PLAY OUT 2024

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Zora Olomouc6204194:19825
2.DHC Plzeň6411184:17924
3.Handball club Zlín6213181:17813
4.DHC Sokol Poruba6303174:17812

Nejlepší střelkyně