Aktuality A-tým

NOVÝ ROK ZAHÁJILY PORUBANKY DŮLEŽITOU VÝHROU A UKÁZALY MORÁLNÍ SÍLU TÝMU

15.1.2023, 22:56

Utkání se Stupavou začalo v polanecké hale skvěle. Hned z první kombinace skórovala naše nejlepší letošní střelkyně Anežka Farářová. Následně zafungovala výborně obrana a z rychlého útoku zvyšovala na 2:0 Kristina Rajová. V navyšování skóre nezastavilo naše holky ani vyloučení a v 10.minutě si za stavu 5:0 bral time out hostující trenér Peter Olšavský, který v Porubě před časem působil. Stupavě to na chvíli pomohlo a snížila nepříznivé skóre na 6:3. Hra se začala kouskovat vinou několika vyloučení na obou stranách. Skvělými zákroky držela Sokolky v bráně Adéla Hřebejková a postupně si domácí šly za poločasovým vítězstvím 11:7.

 

Druhou půli začala Poruba ještě oslabena, ale třemi úspěšnými sedmimetrovými hody navýšila skóre na 14:7. Opět pokračovala se skvělou obranou a další dva góly vsítila do prázdné branky z ruky Karolíny Rajové a Kláry Ulmanové. V 8.minutě tak byl rozdíl ve skóre už desetibrankový (17:7). Ve 14.minutě obdržela hostující Bahorecová červenou kartu za nastřelení naší brankářky do hlavy při sedmimetrovém hodu a ještě tak svůj tým oslabila. Trenér Hudeček postupně prostřídal všechny hráčky sestavy a téměř všechny se zapsaly i do střelecké listiny. Také střídající brankářka Sabina Tížková Bártová držela svůj tým skvělými zákroky a Poruba tak s jistotou dokráčela k prvním letošním bodům.

 

DHC Sokol Poruba - AHT HC Tartran Stupava 26:14 (11:7)

Nejlepší střelkyně: Farářová 7/4, Rajová Kar.6, Konečná 3/1, Ulmanová 3 - Krajčová 4, Jagodič 3/1, Tornócziová 3. Rozhodčí: Pavlíček - Hanák. Vyloučení: 6/5 (Bahorecová - přímá ČK).

 

Fotogalerie z utkání na našem webu ZDE

Kompletní fotogalerie Šťěpánky Czyžové pak ZDE

 

Neuběhlo ani 24 hodin a porubský tým už stál na svinovském nádraží a sedal do vlaku směr Praha, aby odehrál odložené semifinále Českého poháru se Slavií Praha. Poslední vzájemné utkání v Praze nedopadlo pro naše holky vůbec dobře a po velmi špatném výkonu prohrály vysoko 38:18. I přes sobotní utkání se Stupavou „v nohách" určitě nikdo tento scénář nechtěl zopakovat. Bohužel začátek utkání vypadal jako přes kopírák s tím jmenovaným nepodařeným z 10.kola MOL ligy. V 5.minutě si bral trenér Hudeček time out za stavu 5:0 pro domácí a ti pak ještě zvýšili na 7:0!! První naši branku vstřelila do sítě Pražanek až v 10.minutě Anežka Farářová. Pražanky nekompromisně ale dál navyšovaly skóre až do děsivě vypadajícího skóre 19:8 v poločase!

 

Druhý poločas začal pro nás lépe než ten první a dvěma brankami snížily skóre Míša Konečná a Karolína Rajová. Následně obdržela červenou kartu domácí Franková za třetí dvouminutový trest a Míša Konečná další přesnou trefou upravila skóre na 19:11. Následovala bohužel naše dvě vyloučení a domácí si vzaly náskok zpět (22:11). Statečné porubské holky se ale nevzdaly a bojovaly o každý centimetr plochy a každý míč. Anežka Farářová se rozstřílela a v 17.minutě druhé půle už bylo skóre opět „hratelné" (22:16). Slavie ale opět zabrala (26:17). Ve 22.minutě si vzal trenér Hudeček time out, aby zavelel k závěrečnému útoku a výsledkem byla stíhací jízda. Domácí skórovaly jen jednou, zato Porubanky se pokusily o nemožné. Čtyři branky Anežky Farářové a po jedné z ruky Karolíny Rajové a Markéty Prašivkové však už na obrat nestačily. Semifinále tak skončilo 27:23 a z postupu do finále Českého poháru se tak radovaly domácí házenkářky.

 

DHC Slavia Praha - DHC Sokol Poruba 27:23 (19:8)

Nejlepší střelkyně: Míšová 8/1, Vostárková 4/1, Vavroušková 3 - Farářová 11/5, Rajová Kar. 4, Konečná 3. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Vyloučení: 5 (ČK-Franková)/7.

 

 

Trenéra Hudečka jsme požádali o souhrné hodnocení obou utkání.

„V sobotu jsme všichni čekali vyrovnané utkání, ale družstvo pevně věřilo ve vítězství. Celý týden jsme v přípravě věnovali našemu soupeři. Vstup do utkání nám vyšel parádně, to hráčky uklidnilo a my pak po celé utkání jasně převyšovali v herní kvalitě našeho soupeře. Opět jsme vycházeli z dobré obrany, kterou svým výborným výkonem podpořila brankářka Hřebejková a ve druhém poločase pak Sabina Tížková Bártová. Vstup do druhého poločasu nám opět vyšel parádně, hráčky si pak utkání užívaly a my mohli prostřídat celou lavičku. Ve druhém poločase jsme opravdu našeho soupeře herní kvalitou doslova převálcovali a nakonec jsme slavili vysoké vítězství. Všechny hráčky zaslouží pochvalu a myslím, že potřebovaly toto vítězství jako sůl (úsměv). Vždyť těch porážek bylo opravdu hodně. Pevně věřím, že se hráčkám zvedne sebevědomí a budou i v dalších zápasech předvádět herní kvalitu."

 

Trenér Hudeček pokračoval v hodnocení:

„V neděli při odjezdu byla na hráčkách vidět radost a optimismus po vyhraném sobotním utkání. Byli jsme si ale dobře vědomi síly domácího celku a moc dobře jsme si pamatovali vysokou porážku z podzimu 2022!! Naše družstvo mělo obrovskou vůli odčinit tento debakl. Bohužel vstup do utkání se nám opět nepovedl a domácí se lehce ujali vysokého vedení. První poločas se podobal jako vejce vejci tomu z podzimní části a do šaten jsme odcházeli za hrozivého stavu 19:8! V šatně jsme si celou řadu věcí vyříkali a do druhé půle jsme nastoupili jako vyměnění. Zvýšili jsme agresivitu v obranné činnosti i za cenu vyloučení. Zvýšili jsme také nasazení v osobních soubojích a najednou jsme dostali domácí pod velký tlak. Celou řadu střel zlikvidovala Páťa Wizurová, která navázala na výborné výkony svých spoluhráček ze soboty a držela naše družstvo. V průběhu druhého poločasu jsme šli do rizika a otevřeli jsme hru bez brankářky 7:6. S touto variantou jsme domácí dokonale zaskočili. Po celou dobu nedokázala Slavie najít recept na naši hru a my postupně snižovali náskok domácích. Bohužel přišlo naše dvojí vyloučení a domácí této dvojnásobné početní převahy využili a opět si vytvořili uklidňující náskok. Naše družstvo, ale pokračovalo ve hře 7:6 a druhý poločas jsme tak vyhráli 15:8. Konečný výsledek 27:23 byl pro družstvo určitou odměnou, protože se nepoložilo jako v podzimním utkání, ale tvrdě bojovalo až do závěrečného hvizdu. Hráčky si ověřily, že pokud budou tvrdě pracovat a vyvarují se řady zbytečných chyb, které pramení z nezkušenosti, tak se mohou postavit komukoliv. Po utkání jsme hráčkám poděkovali hlavně za druhý poločas a zdůraznili jim, aby si vzaly k srdci tento výkon do dalších zápasů."

 

 

(Foto: Štěpánka Czyžová + FB DHC Slavia Praha)

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

MOL LIGA 2023/2024

Tým Z V R P Scóre B
1.MŠK Iuventa Michalovce201811649:47337
2.HC DAC Dunajská Streda191513634:50931
3.DHK Baník Most191414615:51029
4.Házená Kynžvart191234591:49827
5.DHC Slavia Praha191126557:52424
6.Sokol Písek191117570:57223
7.DHK Zora Olomouc19739563:58117
8.HK Slovan Duslo Šaľa197111528:56415
9.DHC Plzeň195113544:60211
10.Handball club Zlín203215501:6358
11.DHC Sokol Poruba192017480:5674
12.HK Hodonín192017474:6714

Nejlepší střelkyně