DIVÁKŮM SE UTKÁNÍ S FAVORITEM Z MOSTU MUSELO LÍBIT

28.11.2022, 14:32

Do ostravské haly Sareza přilákal atraktivní soupeř ze severozápadu Čech hodně diváků. A ti se určitě nenudili. Skóre otevřela hned v úvodu Anežka Farářová po nařízeném sedmimetrovém hodu. Pak zaúřadovala hostující křídla, nejprve vyrovnala Tereza Eksteinová a následně Adéla Stříšková. Dala čtyři branky po sobě, z toho dvě po neproměněných sedmimetrových hodech, kdy se k ní míč odrazil od Adély Hřebejkové, která její dva pokusy chytila.(1:5) V 9 minutě si za stavu 2:7 vzal trenér Hudeček time out, aby svůj tým uklidnil a zadal ty správné pokyny. Zabralo to a Porubanky stáhly náskok Mostu na 5:8. Dobrou obranou a bojovností se našim holkám povedlo do poločasu snížit skóre na velmi nadějných 13:14.

Druhá půle začala opět sedmimetrovým hodem, ovšem na opačné straně. Proměnila jej mostecká Charlotte Cholevová, ale Poruba zabrala, a ve 39.minutě srovnala gólem Kristiny Rajové na 17:17! To bylo ale naše maximum. I přes veškerou snahu nám zkušený soupeř více nedovolil. Přišly tři mostecké branky v řadě a na to už naše holky odpovědět nedokázaly. Most si tak mírný náskok hlídal a i když naše holky hrály na hranici rizika, na zvrat to nestačilo.

Trenér Hudeček hodnotil utkání takto:

„Naše družstvo, ač silně oslabeno, mělo zdravou chuť poprat se o co nejlepší výsledek. Do utkání navíc nastoupily čtyři dorostenky, které měly v nohách těžké utkání 1.ligy staršího dorostu proti Slavii Praha. V přípravě jsme se zaměřili na nejsilnější zbraň Mostu a to na přechod do rychlého útoku. Věřili jsme, že když donutíme soupeře hrát na postavenou obranu, máme šanci na úspěch. Naše obrana je zápas od zápasu kvalitnější a prozatím vysoce převyšuje náš postupný útok. Tady nám vázne hlavně střelba ze spojek. I v tomto utkání jsme dokázali přehrát soupeřovou obranu rychlou kombinační hrou. Bohužel jsme nedokázali dohrávat míče do křídel, jak to dělal náš soupeř. Rovněž jsme zahodili několik šancí a zbytečné technické chyby náš soupeř tvrdě trestal. Na postavenou obranu jsme byli hráčkám Mostu přinejmenším rovnocenným soupeřem. V závěru jsme šli do rizika hry v 7 hráčkách, bez brankářky. Opět jsme v rozhodujících chvílích neproměnili vyložené šance nebo udělali technickou chybu a soupeř nám vstřelil tři branky do opuštěné brány. I přes porážku jsem s výkonem družstva spokojen. Máme před sebou nesmírně náročnou práci a pevně věřím, že při zarputilosti, poctivosti v tréninku a nasazení v zápasech bude naše hra kvalitnější a kvalitnější. Výsledky se musí brzy dostavit a děvčata budou odměněna za svou práci sladkým vítězstvím. Za výkon v utkání proti Mostu, patří celému družstvu velký dík a víra v to, že taková utkání je výkonnostně posunou výš i přes porážku."

DHC Sokol Poruba - DHK Baník Most 25:30 (13:14)

Nejlepší střelkyně: Farářová 10/6, Hiraldo 6/1 - Stříšková 7, Cholevová 7/1. Rozhodčí: Králíček, Letev. Vyloučení: 3/6.

Náročný program pokračuje. Hned ve středu čeká Sokolky další atraktivní soupeř. Utkají se v Praze v 17:30 s momentálně třetím týmem Interligové tabulky Slavii Praha. Utkání můžete sledovat na tvcom.cz. Odkaz ZDE

Do konce roku pak tým doma přivítá ve středu 7.12. Kynžvart a poslední utkání roku 2022 odehraje opět v Praze. V sobotu 17.12. se utkají holky z Poruby v semifinále Českého poháru znovu se Slavií Praha.