NEDOKÁZALI JSME SI PORADIT S HROU ZKUŠENÉ KOREŠOVÉ

20.11.2022, 22:56

Sokolské derby nezačalo pro naše holky vůbec dobře. Během tří minut prohrávaly 3:0. Pak se uklidnily a za další tři minuty jsme Písek dotáhly na 5:4 a to i s vyloučením Míši Konečné. Bohužel blíže než na jednobrankový rozdíl jsme se až do konce poločasu na domácí tým nedotáhly.

Druhá půle začala brankou Karolíny Rajové a pět minut jsme s Pískem přetahovaly. Opět vždy chyběl kousek na srovnání skóre. Bohužel jsme nevyužily ani přesilovou hru. Ve 12.minutě skórovala Máša Šmidáková a následovala naše hluchá desetiminutovka, kdy jsme se nebyly schopny prosadit a to ani ze sedmimetrového hodu. Naopak Písek se trefil hned šestkrát a odskočil nám tak na sedmibrankový rozdíl 25:18. Na to už naše holky nebyly schopné zareagovat a utkání tak skončilo právě sedmibrankovým rozdílem 29:22.

Trenér Hudeček hodnotil utkání takto:

„Odjížděli jsme do Písku pouze s 11 hráčkami. Pečlivě jsme se na hru Písku připravovali, jelikož jsme si byli vědomi vysokých kvalit zkušené Ivety Korešové. Naše obavy se plně potvrdily. Dominantní postavou družstva Písku jednoznačně byla. Nejen, že připravovala šance svým spoluhráčkám, ale sama zatížila naše konto 10 brankami!  Po celou dobu utkání jsme si nedokázali poradit s její hrou. Naše hra ovšem nebyla opět úplně špatná, ale v klíčových momentech jsme neproměnili vyložené šance nebo udělali zbytečnou technickou chybu, kterou soupeř tvrdě potrestal. Již v prvních minutách z pěti obdržených branek byly čtyři z rychlého útoku! Bohužel jsme se nedokázali prosadit střelbou z prostoru spojek, které v tomto utkání střelecky selhaly. Opírali jsme se o výbornou hru Sheily a spolupráci s pivotem. Jako již mnohokrát jsme měli možnost při vyloučení soupeře snížit náskok, ale nedokázali jsme této šance využít. Zkoušeli jsme hrát na Korešovou osobní obranu, ale propadali jsme ve hře 1:1. Rovněž jsme cca 8 minut před koncem zkoušeli hru v 7 bez brankářky. S podivem, tady jsme byli daleko úspěšnější než ve hře 6:5. Také jsme nedokázali hrát kvalitně po celou dobu utkání a výpadky v naší hře nás dovedly k porážce. Ke vší úctě k soupeři, nás neporazilo kvalitnější družstvo, ale výrazná osobnost Korešové. Pevně věřím, že tato zkušenost bude přínosem pro naše mladý tým a projeví se časem v herní kvalitě. Již v dalším utkání na domácí palubovce nás čeká nesmírně těžký a zkušený Most. Máme se opravdu nač těšit a máme tedy ideální možnost si ověřit naše schopnosti proti mezinárodně ostřílenému soupeři."

Sokol Písek - DHC Sokol Poruba 29:22 (14:12)

Nejlepší střelkyně: Korešová 10, Stellnerová 6, Svobodová E.5 - Konečná 6, Hiraldo 5/1, Rajová Ka.3. Rozhodčí: Hájek, Kozler. Vyloučení: 5/3.

Další utkání odehrají Porubanky v neděli 27.11. doma proti Baníku Most, který teď překvapivě remízoval s Olomoucí.

(Foto: FB Házená Sokol Písek/V.Kozma)