PORUBA JE V SEMIFINÁLE ČESKÉHO POHÁRU!

13.11.2022, 21:37

Ostravské házenkářky nastoupily do čtvrtfinále oslabeny z různých důvodů o několik hráček. Přesto s velkým odhodláním konečně prolomit sérii porážek. Utkání bylo přibližně do 10.minuty vyrovnané (4:4). Pak se čtveřice hráček Farářová, Hiraldo, Konečná a Šmidáková trefila do olomoucké brány a Poruba tak získala čtyřbrankový náskok. Následně přišlo několik nepřesností - neproměněná „sedmička", vyloučení, ale naštěstí pro nás také na straně soupeřek a náskok jsme udrželi až do konce poločasu (13:9).

Na začátku druhé půle jsme zásluhou Míši Konečné a Anežky Farářové ještě odskočili na 15:9 a následně také i díky dobře chytající Adéle Hřebejkové dokonce na 17:11 a 22:15. V 52.minutě to vypadalo, že už to holky zvládnou, ale Olomouc nesložila zbraně a po našich chybách se dotáhla na dvoubrankový rozdíl (25:23). Naštěstí se z křídla trefila podruhé v utkání navrátivší odchovankyně Aneta Misková (26:23) a po ní ještě Anežka Farářová a Sheila Hiraldo a všichni jsme si mohli oddechnout. V posledních vteřinách jen korigovala olomoucká Krejzlíková na konečných 28:24.

Jak hodnotil utkání trenér Hudeček?

„Příprava na samotné utkání nebyla ideální. Tři juniorské hráčky si plnily reprezentační povinnosti a další měly menší zranění, které je limitovaly v přípravě. Přesto jsme do utkání vstoupili velice dobře a pomalu si vybudovali čtyřbrankový náskok. Naše vedení bylo podloženo výborným výkonem v obraně, za kterou odváděla perfektní práci brankářka Hřebejková. V šatně jsme si zdůraznili, že musíme pokračovat ve stejné taktice a nasazení jako doposud. Ve 47 minutě jsme vedli již o sedm branek a vše nasvědčovalo tomu, že v poklidu dokráčíme k vítězství. Bohužel, jako již mnohokrát, najednou naše hráčky uspěchaly střelbu, dělaly neskutečné technické chyby a doslova svým výkonem vrátily Olomouc zpět do hry. V 56 minutě bylo naše vedení  najednou o pouhé dvě branky!! Po oddechovém čase se děvčata vrátila ke hře, která jim přinesla celkové vedení, a utkání jsme nakonec zvládli. Jsem rád, že do hry zasáhly všechny hráčky a mají tak podíl na našem vítězství a postupu. Pochvalu tak zaslouží celé družstvo!"

DHC Sokol Poruba - DHK Zora Olomouc 28:24 (13:9)

Nejlepší střelkyně: Hiraldo 7/2, Šmidáková 5, Farářová 5/2, Konečná 4 - Závišková 7/1, Fryčáková 4, Krajčovičová 3. Rozhodčí: Pluhař, Suchánek. Vyloučení: 4/5.

V dalších čtvrtfinálových utkáních byly výsledky následující: Kynžvart - Zlín 33:28, Plzeň - Slávia 24:32 a Most  - Písek 37:22. My tak budeme čekat, koho nám z trojice Kynžvart, Slávia a Most přidělí los.

Fotogalerii z utkání najdete na našem webu ZDE

Kompletní fotogalerii Štěpánky Czyžové pak ZDE

Další utkání čeká Sokolky v sobotu 19.11. a to konkrétně utkání 8.kola MOL ligy, kdy odcestuje na jih Čech do Písku.