DOUFÁM, ŽE SI I Z VYSOKÉ PROHRY HOLKY VEZMOU TO DOBRÉ A BUDOU DÁL TVRDĚ PRACOVAT

14.10.2022, 18:42

Do dalekých Michalovců odjely Porubanky bez Míši Konečné a Ivany Salašové, ale i tak chtěl náš mladý tým zabojovat o body. Utkání nezačalo úplně špatně, když Terka Dybalová vyrovnávala na 1:1 a holky se do šancí uměly dostat. Bohužel začala úřadovat domácí brankářka a všechny naše vyložené šance skončily v jejích rukou. Případně jsme udělali drobné chyby, které domácí trestaly rychlými brejky. Trenér Hudeček si bral oddechový čas v 9.minutě za nepříznivého stavu 8:1. Ani to bohužel nepomohlo a scénář zůstal stejný. Šance byly, ale míč neskončil v síti domácích. Naproti tomu se hráčky Iuventy nemýlily a rozdíl ve skóre byl v 15.minutě už desetibrankový (11:1). Naši střeleckou smůlu pak dvakrát prolomila Máša Šmidáková a po ní už přidaly branky i další střelkyně. Do šancí se holky dostávaly spíše z křídel nebo po spolupráci s pivotem. Bohužel to vše stačilo pouze na poločasový výsledek 20:9.

Ve druhém poločase mohli domácí v klidu s náskokem z první půle dát herní příležitost i mladým hráčkám. Naše holky ale po prvním poločase nesvěsily hlavy a pokusily se alespoň snížit náskok Michalovců. To se jim sice nepovedlo, ale herní dojem už byl určitě o dost lepší. Holky hrály odvážněji a přesněji. Nebojácně se do soubojů s vysokými hráčkami pouštěla Adéla Baumbachová a následné sedmimetrové hody po faulech obránkyň proměňovala Sheila Hiraldo. Také fungovaly přihrávky do pivota nebo na volná křídla.

Jak hodnotil utkání trenér Hudeček?

„I přes jejich dosavadní rozpačité výsledky, bylo domácí družstvo jednoznačným favoritem. Roli favorita plnily domácí hráčky od úvodního hvizdu. Pravdou je, že naše mladé a nezkušené hráčky to domácím značně ulehčily. Nízké sebevědomí a přespříliš velký respekt ze soupeře se projevil v ustrašené hře bez agresivity a s velkým počtem technických chyb, které domácí nekompromisně trestaly. Jen v prvním poločase, který jsme prohráli 20 : 9, nám domácí nastříleli 13 branek z rychlého útoku!! Připočteme-li k tomu naši slabou střeleckou úspěšnost, pouze 35%, je výsledek prvního poločasu jasný. V šatně jsme si celou řadu věcí vyříkali a náš herní projev se výrazně zlepšil. Drželi jsme s domácími krok a druhou půli prohráli pouze 17 : 15!! V závěru jsme hráli i v 7 hráčkách bez brankářky a domácí si nevěděli s naší hrou rady. Škoda, že hráčky pozdě pochopily jednoduchý fakt, že hrát se dá s každým, ale musí si věřit a jít tvrdě za svým cílem. I přes vysokou porážku bych chtěl hráčkám poděkovat za výborný druhý poločas a vyzvednout výkon mladičké Feldmannové, která hrála své první interligové utkání a svým výkonem nás mile překvapila. Doufejme, že i přes vysokou porážku si z utkání vezmou hráčky jen to dobré a budou nadále tvrdě pracovat jak na herní kvalitě, tak i na psychice."

Iuventa Michalovce - DHC Sokol Poruba 37:24 (20:9)

Nejlepší střelkyně: Kompajinecová 7/1, Dvorščáková 6, Popovcová 5 - Hiraldo 6/4, Šmidáková a Dybalová po 4. Rozhodčí: Bočáková, Jánošíková. Vyloučení: 8:4 (ČK Kolovská MI)

Další utkání MOL ligy odehraje Poruba se Zlínem a to v sobotu 22.10. v 19:00 výjimečně v hale Polanky.

(Foto: web Iuventa Michalovce)