PO PROHŘE V OLOMOUCI ČEKÁ PORUBU HNED V PONDĚLÍ UTKÁNÍ ČESKÉHO POHÁRU

18.9.2022, 16:43

V Olomouci holky věděly, že je nečeká nic jednoduchého. Olomouc ještě v MOL lize nevyhrála a v prvním domácím utkání tak chtěla určitě bodovat. Porubanky se ale nechtěly vzdát a přijely do hanácké metropole o dva body bojovat, i když jim chyběly Míša Konečná a Adéla Baumbachová. První branku utkání vsítila Ivana Salašová a asi do 10 minuty bylo skóre vcelku vyrovnané. Pak holky kupily drobné chyby a Olomouc mírně odskočila. Za stavu 8:6 si bral trenér Hudeček time out, aby je uklidnil. Pomohlo to a Anežka Farářová dvěma trefami vyrovnala (8:8). Bohužel nám rozhodčí dvě hráčky vyloučili, hráli jsme tak chvíli ve čtyřech, soupeř toho využil a odskočil na 12:8. Porubanky ještě zabojovaly a stáhly alespoň na poločasových 15:12.

Po změně stran se ještě chvíli Porubanky držely, ale brzy si mladý olomoucký tým vypracovával čím dál vyšší vedení. Ve 20. minutě dokonce Hanačky vedly 27:21, ale naše holky se nechtěly vzdát a bojovaly do konce. To se jim povedlo a utkání nakonec skončilo vcelku přijatelným výsledkem 31:28.

Hodnocení trenéra Hudečka bezprostředně po utkání: „Gratuluji domácím k vítězství, myslím si, že bylo zasloužené. Jsem překvapen, protože domácí oproti loňsku oslabili svou sestavu, přesto hrají rychlou a dynamickou házenou, se změnou míst a vynikající hrou jeden na jednoho. Mnohdy jsme měli problémy v obranné fázi. Obrana byla podle mě rozhodující faktor, mrzely mě i některé spálené šance a zbytečné a hloupé technické chyby. Z utkání odcházím s dobrým pocitem, protože to byla velice dynamická házená, která se musela divákům líbit."

DHK Zora Olomouc -  DHC Sokol Poruba 31:28 (15:12)

Nejlepší střelkyně: Kuxová a Machačová po 5, Fryčáková 4, Jansová, Přikrylová a Smějová po 3 - Farářová 12/6, Mrózková 5, Salašová 3. Rozhodčí: Brzósková, Sovová. Vyloučení: 4/5.

Náročný program pokračuje. V neděli odehrály některé hráčky za starší dorostenky těžké utkání s Mostem, ve kterém těsně zvítězily 31:30. Hned v pondělí 19.9. jedou Sokolky do Kunovic, kde sehrají 3.kolo Českého poháru s domácím týmem, který vloni vyhrál 1.ligu žen a v baráži podlehl Zlínu a do Interligy se tak nedostal. Porubanky tak čeká houževnatý tým. Utkání se hraje v Kunovicích v 18:00 hodin. Držte našim holkám palce. Další utkání MOL ligy je pak na programu v sobotu 24.9., kdy jede Poruba do Plzně.