POLOČASOVÉ VEDENÍ PROTI ZKUŠENÉMU SOUPEŘI NA VÝHRU NESTAČILO

11.9.2022, 12:59

Skóre prvního domácího utkání letošní sezóny otevřela Míša Konečná ve druhé minutě, ale pak na chvíli převzal otěže hostující tým (2:4). V 15.minutě si zásluhou Adély Baumbachové a Anežky Farářové (6:5, 7:5) musel trenér Dunajské Stredy vzít oddechový čas. To hostům nepomohlo a Ostravanky si hlídaly mírné vedení a to i při dvojnásobném vyloučení (Hiraldo, Vachtarčíková). Bojovností v útoku a důrazem v obraně si Porubanky udržely do konce poločasu slibné vedení 17:13.

Máša Šmidáková na začátku druhé půle ještě nevýšila skóre na 18:13, ovšem Dunajská Streda zařadila oproti prvnímu poločasu vyšší rychlostní stupeň a postupně ukrajovala z našeho vedení. Ve 40.minutě po vyrovnání na 19:19 si vzal trenér Hudeček time out, Anežka Farářová skórvala na 20:19 a to bylo naposledy, kdy Porubanky vedly. Pak holky kupily technické chyby, neproměňovaly ani vyložené šance a 10 minut nedaly gól. Na straně soupeřek nekompromisně proměňovaly své šance  Hornyak a Juhos a v 52. minutě si bral trenér Hudeček poslední time out (20:25). Holky z Poruby se nechtěly vzdát, ale zkušenější soupeř už si vedení pohlídal a ani střely z dálky od Kláry Ulmanové a Adély Baumbachové nestačily na vyrovnání. Sokolky tak po slibném prvním poločase prohrály 24:28.

Hodnocení trenéra Hudečka po utkání:

„Utkání se mi hodnotí těžko, po porážce není nikdy důvod k oslavě, ale přesto jsem vlastně spokojený a malý důvod k oslavě tady je. Přebral jsem velice mladý kolektiv, který je nezkušený a soupeř, kterému tímto gratuluji, právě prokázal svou zkušenost a tím vyhrál. My ale musíme hledat pozitiva a to největší pozitivum je první poločas, kdy jsme dokázali zkušenějšího soupeře zmáčknout. Musíme také budovat sebevědomí a kvalitu hry ne 30 minut, ale 40, 50 a čím dál více prodlužovat tu kvalitu, kterou jsme předvedli v první půli. Takže já, ač po porážce, jsem spokojený. Nesmím zapomenou pochválit také fanoušky, kteří vytvořili perfektní atmosféru až do konce utkání."

DHC Sokol Poruba - HC DAC Dunajská Streda 24:28 (17:13)

Nejlepší střelkyně: Farářová 6/3, Baumbachová 5, Konečná 3 - Hornyák 10, Juhos, 7, Bízik 4. Némethová 3. Rozhodčí: Kremláček, Procházka. Vyloučení: 2/7.

Kompletní hodnocení bezprostředně po utkání naleznete ZDE

Fotogalerii na našem webu ZDE

Kompletní fotogalerii od Štěpánky Czyžové pak ZDE

Příští utkání MOL ligy odehrají Porubanky v Olomouci a to v sobotu 17.9.2022 v 17:30.