Aktuality A-tým

PO HERNÍM SOUSTŘEDĚNÍ ČEKÁ OSTRAVANKY AKRAKTIVNÍ UTKÁNÍ S PORTORIKEM

22.8.2022, 20:58

V neděli odpoledne se vrátily ženy Sokol Poruba z herního soustředění, které probíhalo od čtvrtku 18.8. ve Štramberku, Kopřivnici a Novém Jičíně. Družstvo bylo ubytováno  ve Štramberku v Hotelu GONG. Hráčky zde měly komfortní podmínky a touto cestou bychom chtěli vedení hotelu za celý tým moc poděkovat. Tréninkový proces probíhal v nedaleké hale v Kopřivnici. Rovněž vedení KH ISMM Kopřivnice nám poskytlo a zajistilo komfort a veškeré naše požadavky. I jim bychom chtěil touto cestou moc poděkovat za vstřícnost a ochotu.

Trenér Hudeček hodnotil celou akci takto:

"Soustředění bylo zaměřeno hlavně na herní přípravu družstva. Ovšem v  pátek 19.8. dopoledne jsme absolvovali výšlap na Štramberskou trúbu a na rozhlednu na Bílé Hoře a hráčky si to moc užily. V sobotu 20. 8. jsme sehráli přátelské utkání s Chorzowem. Hrálo se v Novém Jičíně, kde nám rovněž zajistili výborné podmínky v krásné hale. Utkání se hrálo 3 x 30 minut. V normální hrací době 2 x 30 minut, naše družstvo zvítězilo nad velice kvalitním celkem Chorzowa 32:28 (15:14) a oplatilo soupeři porážku z jejich palubovky. Třetí část utkání jsme prohráli 16:19, ale při celkovém součtu branek, jsme vyhráli 48:47. Utkání mělo výbornou úroveň a jednoznačně splnilo svůj účel. V průběhu utkání dostaly šanci všechny hráčky a za svůj výkon zaslouží pochvalu. Vyzkoušeli jsme si také hru 6:5 i hru 7:6 a musím říct, že hlavně hra 7:6 nám šla velice dobře. Samozřejmě, že všechno nebylo ideální a víme přesně na čem musíme ještě pracovat."

Ve středu 24.8. od 18:30 čeká Ostravanky v domácím prostředí národní celek žen Portorika a máme se opravdu nač těšit. Bude to dokonalá prověrka našich herních kvalit. Naše hráčka Sheila Hiraldo je právě z Portorika, tak to pro ni bude obzvlášť zajímavé. Všechny naše fanoušky tak zveme na toto atraktivní utkání.