PORUBA UKONČILA SEZÓNU PORÁŽKOU V PÍSKU

15.5.2022, 12:02

Poslední utkání odehrála Poruba v Písku a utkání zahájila a po většinu utkání hrála sestava „mladých pušek". Nevedly si herně vůbec špatně, v bráně je držela skvělými zákroky Adéla Hřebejková, bohužel střelecká muška holkám chyběla (7:2). Dokonce neproměnily v prvním poločase tři sedmimetrové hody. Bojovnost jim ale nechyběla a koncem poločasu se dotáhly na Písek na dvě branky (14:12). Do poločasu ale Písek opět odskočil na 16:12.

Do druhého poločasu vstoupil lépe opět domácí Sokol a třemi brankami Kubišové navýšil rozdíl na 19:12. Naše holky to ale vůbec neodradilo od bojovnosti a čtyřmi brankami v řadě donutily domácí trenérku k oddechovému času (19:16). Pak následovala gólová přestřelka a v 15.minutě druhé půle Porubanky opět byly blízko vyrovnání (22:21). Bohužel jsme opět neproměnili sedmimetrový hod, ztratili několik míčů a Písek trestal rychlými brejky (28:21). Tenhle náskok už naše holky nedohnaly, pouze snížily na konečných 33:28.

Trenér přes porážku chválil výkon mladých hráček:

„Do posledního utkání jsem po dobrém výkonu v minulém utkání postavil mladé hráčky a i přes porážku je musím pochválit za bojovnost a dobrý herní výkon. Chyběla nám hlavně v obraně nemocná Míša Konečná, tu jsme nebyli schopni bohužel nahradit. Tým v bráně držela skvěle Adéla Hřebejková."

Sokol Písek - DHC Sokol Poruba 33:28 (16:12)

Nejlepší střelkyně: Kubišová 9, Chlupová 9/3, Svobodová 5, Pešková 4/1 - Dybalová 5, Kučerová, Prašivková a Rajová Ka.po 4, Bestová a Polášková po 3. Rozhodčí: Moravec, Tůma. Vyloučení: 4/4.

Poruba tak ukončí letošní sezónu po dobrých výkonech v posledních utkáních na 6.nebo 7. místě, podle výsledku dnešního utkání Zlín x Slávia. Brzy přineseme hodnocení sezóny 2021/2022.