POSLEDNÍ DOMÁCÍ UTKÁNÍ LETOŠNÍ SEZÓNY VÍTĚZNÉ

12.5.2022, 0:03

Středeční utkání proti Zínu bylo posledním domácím utkáním letošní sezóny a tým chtěl určitě ukončit domácí působení v letošní sezóně vítězstvím. Začátek utkání byl trochu vlažný a skóre otevřela až ve 3.minutě Sisa Polášková. Porubanky měly herně navrch, předváděly moc pěkné házenkářské akce, ale bohužel neproměňovaly šance a tím pádem se Zlín stále držel na dostřel. Těsně před poločasovým hvizdem dokonce Zlíňanky vedly 15:16. Eliška Desortová nakonec vyrovnala a do šaten se šlo za stavu 16:16.

Do druhé půle nastoupily Sokolky v omlazené sestavě a holky vzaly šanci hned za pačesy. Brankami Markéty Prašivkové, Máši Šmidákové , Kači Bestové a Adély Baumbachové odskočily holky na dvou až tříbrankový rozdíl (20:18, 22:19) a zlínský tým už pak blíž nepustily. Holky z Poruby byly při střelecké chuti, v bráně po celé utkání držely tým Hanka Mučková a Adéla Hřebejková a pomalu si šly za dalším vítězstvím v play out. Nakonec ještě naše holky skóre navýšily, do střelecké listiny se zapsaly téměř všechny hráčky a Poruba si připsala dva body do tabulky play out.

Trenér Pupík hodnotil utkání takto:

„Zápas hodnotím pozitivně. Škoda zahozených šancí v prvním poločase, kde jsme brankařku Blažkovou rozchytali. Ve druhém poločase dostala prostor děvčata z lavičky a jsem rád, že se prosadila a zápas jsme dotáhli do úspěšného konce."

DHC Sokol Poruba - Handball PSG Zlín 33:26 (16:16)

Nejlepší střelkyně: Prašivková 5/1, Polášková a Šmidáková po 4, Farářová 3/1, Baumbachová, Konečná a Michalíková po 3 - Daňková 9/2, Ševčíková 6, Holincová 3. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Vyloučení: 3/1.

Fotogalerie z utkání naleznete na našem webu ZDE

Kompletní fotogalerie od Štěpánky Czyžové ZDE

Poslední utkání sezóny odehrají Porubanky v sobotu v Písku v 15:00 hodin. Utkání budete moct shlédnout na tvcom.cz. Držte palce, aby ukončily holky letošní sezónu výhrou.