V LUHAČOVICÍCH S PŘEHLEDEM

1.5.2022, 1:10

Ve druhém kole play out čekal Porubanky soupeř z posledního kola MOL ligy, kdy na zlínské půdě naše holky deklasovaly soupeře o deset branek (24:34). Tentokrát se ale hrálo v Luhačovicích a výsledek byl na obou stranách téměř totožný.

Na začátku Sokolky doslova vletěly na své soupeřky a po třech rychlých brankách vedly ve třetí minutě 0:3. Zlíňanky se snažily vysunutou obranou narušovat náš útok, ale holky se i přesto dostávaly do šancí a měly přesnou mušku. Naopak domácí dokonce v krátké době neproměnily dvě sedmičky. Holky si držely přibližně pětibrankový náskok a trenér mohl postupně střídat celou sestavu a do šaten se šlo za stavu 10:17.

Druhý poločas byl ve znamení několika vyloučení na obou stranách. Kolem desáté minuty tempo trochu polevilo a Zlín se přiblížil na rozdíl třech branek (17:20). Naše holky ale znovu zabraly, vzaly si zpátky bezpečný náskok a v 15.minutě druhé půle si bral domácí trenér time out za stavu 17:23. Ani poté nepolevily, hlavně naše levačky, postupně se prosadily Sisa Polášková, Anežka Farářová a Máša Šmidáková a rozdíl narostl už na skóre 20:29. Konec už si Sokolky pohlídaly a mohly v samotném závěru skóre ještě navýšit, ale neměly přesnou mušku. Utkání tedy skončilo desetibrankovým rozdílem 23:33.

Trenér utkání hodnotil jen krátce:

„S utkáním jsem dnes velmi spokojený. Děvčata hrála v obraně výborně. Pochválit musím výborně chytající Hanku Mučkovou, ale také ostatní holky. Jsem rád, že příležitost dostaly všechny hráčky ze sestavy."

Handball PSG Zlín - DHC Sokol Poruba 23:33 (10:17)

Nejlepší střelkyně: Kolářová 5, Křičková 4, Daňková 3 - Polášková 9/3, Konečná 6, Salašová 4, Farářová a Maiwaelderová po 3. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Vyloučení: 4/4.

Další utkání play out už odehraje Poruba doma a to ve středu 4.5.2022 v hale Sareza v 18:00 proti Sokolu Písek. Přijďte naše holky povzbudit.