S KYNŽVARTEM VELMI CENNÉ BODY

13.3.2022, 2:04

Kdo byl v sobotu v hale, nelitoval ani minuty. Celý porubský tým od začátku utkání bojoval, a to nejen o dva body s favorizovaným soupeřem z Kynžvartu, ale také za těžce zkoušenou Ukrajinu. Sokolky nastoupily v týmových tričkách na podporu Ukrajiny, vybíralo se dobrovolné vstupné, které celé nakonec bude putovat na transparentní účet na podporu trenéra Užhorodu, bývalého porubského trenéra Boryse Petrovského a čtyřech ukrajinských házenkářek, o které se nyní Sokol Poruba stará.

Velmi nás těší, že na utkání dorazili také partner sbírky, senátor Ing. Zdeněk Nytra a náměstkyně primátora pro školství a sport v Ostravě Mgr. Andrea Hoffmannová, Ph.D. Oba nejen, že shlédli utkání, ale osobně se setkali s ukrajinskými hráčkami a vyjádřili podporu jak jim, tak celé Ukrajině.

Utkání proti Kynžvartu bylo od začátku velmi vyrovnané a hrálo se ve svižném tempu. Skóre otevřela po minutě hry Adéla Baumbachová a po faulu na Elišku Desortovou zvyšovala na 2:0 Sisa Polášková. Pak už Kynžvart snížil a začala branková přetahovaná, kdy až do 20.minuty nikdo nevedl více než o gól (5:6, 8:7). V poslední desetiminutovce odskočily házenkářky z Kynžvartu o tři branky zásluhou Švihnosové (8:11), ale Porubanky zabojovaly a do šaten se šlo za stavu 11:12.

Na začátku druhé půle dvě minuty nikdo neskóroval, pak levoruká Patrnčiaková zvýšila na 11:13, po srovnání (13:13) ještě jednou Kynžvart odskočil na 13:15, ale pak Poruba zařadila vyšší rychlostní stupeň a bojovného ducha a otočila skóre (17:16). Navíc svůj tým v oslabení podpořila v brance Hanka Mučková, která zneškodnila několik nebezpečných střel, včetně dvou sedmimetrových hodů soupeřek. A tak si Poruba pomalu kráčela za ziskem velmi cenných dvou bodů a skóre navýšila na konečných 30:23. Gólově Porubu táhla osmigólová Míša Konečná, když skvěle vycházela spolupráce s pivotem.

Trenér Pupík hodnotil výhru takto:

„S výsledkem jsem velmi spokojený, s Kynžvartem je to velmi cenné a celkem i vysoké vítězství. I když je to nováček soutěže, tak všichni známe jeho kvality. Dnes jsem věřil, že vyhrajeme, byl jsem o tom přesvědčený. Děvčata konečně hrají to, na co mají, a jsem rád, že to není otázka jen jednoho zápasu a že se konečně ukazuje práce, kterou jsem nastavil a pevně doufám, že to tak půjde dál."

DHC Sokol Poruba - Házená Kynžvart 30:23 (11:12)

Nejlepší střelkyně: Konečná 8/1, Baumbachová 5, Maiwaelderová a Michalíková po 4, Desortová a Dybalová po 3, Polášková 3/2 - Patrnčiaková 6/1, Božović, Königová a Michalcová po 3. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Vyloučení: 4/1.

Děkujeme všem fanouškům a divákům za skvělou atmosféru, včetně vynikajících kynžvartských bubeníků a hlavně děkujeme za dobrovolné příspěvky. Na vstupném se vybralo něco přes 4200,- Kč a velmi si ceníme, že přispěli také kynžvartští fanoušci. Děkujeme.