KONEČNĚ VÝHRA!!!

23.2.2022, 23:23

Konečně! Nejčastější slovo, které se neslo halou po závěrečném hvizdu odloženého domácího utkání s Plzní. Emoce, radost, úleva... toto všechno bylo patrno na tvářích porubských hráček, realizačního týmu a samozřejmě fanoušků. Těm udělaly Sokolky velkou radost, po více než třech měsících vyhrály ostré interligové utkání.

Každopádně vítězství se nerodilo vůbec lehce. Porubanky sice dvěma brankami Míši Konečné a Hanky Maiwaelderové hned v úvodu vedly, ale Plzeňačky brzy srovnaly a dokonce šly do mírného vedení, nejvíce čtyřbrankového (8:12). Ale naše holky si pořád věřily a ani na vteřinu to nevzdaly. Dobrou obranou a spolehlivými výkony obou brankářek nepustily favorita z Plzně do většího náskoku. Do šaten šly týmy za stavu 13:15.

Do druhé půle sice vstoupila lépe Plzeň gólem Melicharové, ale vzápětí se třemi trefami ozvaly domácí Desortová s Maiwaelderovou a srovnaly tak ve 38.minutě na 16:16. A přesně to srovnání ve skóre nakoplo domácí hráčky i fanoušky na tribuně a už si vítězství nenechaly holky z Poruby vzít. Vycházela spolupráce s pivotem, střelba z křídel a chytla se herně a hlavně střelecky Anežka Farářová na pravé spojce. Kolem 15.minuty druhé půle sice přišlo hluché střelecké místo, ale naštěstí i na straně soupeře a naše holky si hlídaly těsné vedení. Pět minut před koncem všem zatrnulo, když byla na dvě minuty vyloučena Míša Konečná. Ale touha po vítězství byla tak silná, že holky oslabení přečkaly a dvě minuty před koncem ještě těsné vedení navýšily na bezpečný tříbrankový rozdíl (27:24). Nejlepší střelkyně Plzně Veronika Galušková už pak jen výsledek zkorigovala na konečných 27:25. Radost Poruby byla veliká.

Trenér Pupík vítězné utkání ohodnotil takto:

„Zápas dnes ukázal, že děvčata když hrají jako jeden tým, dokážou hrát výbornou a bojovnou házenou. Co mě ještě víc těší, že i při absenci Adély Baumbachové a Sisy Poláškové vzaly odpovědnost na sebe zkušená Bety Michalíková, která výborně řídila hru na pozici střední spojky a taky Anežka Farářová na pravé spojce. Pochvalu si ale zaslouží každá jedna hráčka celého týmu!!! Doufám, že s takovýmto nasazením půjdeme teď v sobotu i do zápasu se Stupavou, tam to bude také velmi těžké utkání."

Jak zmínil trenér, hned v sobotu čeká Porubanky cesta na Slovensko, kde sehrají před reprezentační přestávkou utkání s doma dobře hrajícím soupeřem.

DHC Sokol Poruba - DHC Plzeň 27:25 (13:15)

Nejlepší střelkyně: Konečná 8, Farářová 6/1, Desortová 5, Maiwaelderová 4 - Galušková V. 9/5, Vlachová 4, Galušková L. 3. Rozhodčí: Brzósková, Sovová. Vyloučení: 4/3.