DOBRÝ ZAČÁTEK A BOJOVNOST NESTAČILY

20.2.2022, 0:22

Sokolské derby v Písku - dohrávka 15.kola - bylo velmi bojovné a celou dobu napínavé utkání. Porubanky překvapily písecké Sokolky hned na začátku vysunutou obranou a povedlo se jim jít do vedení dokonce na 0:4 z pohledu domácích. V 10.minutě si vzal domácí tým time out a během pěti minut se jim podařilo vyrovnat (5:5). Do konce poločasu moc branek nepadlo, úřadovaly obrany a také obě brankářky. Do šaten šla družstva za stavu 9:8 a vše bylo otevřené.

Do druhého poločasu vstoupily lépe písecké, odskočily na 11:8 a naše holky už jen dotahovaly. V 50.minutě si vzal trenér Pupík time out za stavu 17:14 a následně naše holky dotáhly na 17:16 a vypadalo to na závěrečné drama. Bohužel přišlo klasické „nedáš-dostaneš" a zase domácí odskočily na dvou nebo až tří brankový rozdíl. Z přemíry snahy vyrovnat bohužel opět holky nakupily chyby nebo neproměnily šance a Písek si těsné vítězství pohlídalo.

Trenér Pupík utkání ohodnotil takto:

„Škoda tohoto výsledku. Zápas jsme měli po dobrém úvodě dobře rozehraný, obrana 1:5 fungovala na Písek výborně. Škoda také, že ve zlomových momentech jsme soupeře nedokázali zlomit, ale naopak technickými chybami jsme přišli sami o body. Za bojovnost můžu děvčata pochválit, ale jen to bohužel na dobrý výsledek nestačí. Ještě bych určitě vzpomenul také tři neproměněné sedmičky, tyto branky nám chyběly."

Sokol Písek - DHC Sokol Poruba 21:19 (9:8)

Nejlepší střelkyně: Pokorná 8/2, Kubišová 4, Chlupová 3/1 - Konečná a Maiwaelderová po 4, Baumbachová a Desortová po 3. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Vyloučení: 1/3.

Další utkání je na programu opět hned ve středu 23.2.2022, kdy přivítáme doma v hale Sareza DHC Plzeň. Jedná se o odložené utkání 16.kola. Přijďte naše děvčata podpořit.