Aktuality A-tým

VZHLEDEM K VÝVOJI UTKÁNÍ JSME RÁDI ZA BOD

16.1.2022, 23:40

Druhé letošní domácí utkání odehrály porubské holky v domovské aréně haly Sareza a věřily si, že body tentokrát zůstanou doma. Ještě před prvním hvizdem se na palubovce objevil šéf klubu Mgr.Jan Zezulčík a předal náměstkyni primátora paní Mgr.Andree Hoffmannové Ph.D. porubský dres podepsaný všemi loňskými medailistkami i s bronzovou medailí jako výraz poděkování za partnerství města Ostravy a našeho klubu.

Poté už nastoupila obě družstva ke svému odvetnému utkání MOL ligy. První vyrovnaná pětiminutovka byla ovšem ve znamení několika vyloučení. Hned první vyloučená byla naše Kristina Rajová, kterou pak následovaly chvíli po sobě slávistické Míšová a Vostárková. Do 20.minuty si hostující tým vytvořil mírný náskok (6:10), na ten ovšem Poruba nebyla schopna reagovat a Slávia navýšila skóre dokonce na hrozivých 6:12. Následoval time out domácího trenéra a zkušené křídelnice Maiwaelderová s Michalíkovou náskok alespoň stáhly na poločasových 10:14.

Bohužel ve druhém poločase udeřily hostující hráčky hned v úvodu a rozdíl byl opět šestibrankový (10:16). Naštěstí se ukázal týmový duch a naše děvčata zabrala. O branky se dělily téměř všechny hráčky na hřišti a v polovině druhé půle už byl náskok Slávie pouze dvoubrankový (18:20). Následovala téměř exhibice naší nejzkušenější hráčky Alžbety Michalíkové, která čtyřmi góly v řadě srovnala skóre v 53.minutě na 22:22. Poslední minuty byly nervydrásající. Eliška Desortová ze sedmimetrového hodu zvýšila na 25:24 a následně Hanka Mučková zneškodnila sedmičku Slávistek. Pak každý tým dal ze hry ještě po brance a už to v poslední minutě vypadalo, že oba body zůstanou doma. Pražanky ale měly v poslední půlminutě ještě jeden útok, Motejlová se z křídla nemýlila a srovnala tak na konečných 26:26.

Jak hodnotil utkání dvou rozdílných poločasů trenér Pupík?

„Co se týká průběhu utkání, buďme rádi za bod, protože tak jak jsme ho získali, tak stejně jsme jej mohli ztratit. Co mohu vyzdvihnout, je bojovnost týmu, děvčata zamakala ve druhém poločase a ukázala sílu kolektivu, za to jsem rád. Co mě naopak mrzí, jsou nevyužité šance. Dnes jsme se opět trápili v útoku, byli jsme v křeči. Chyběla nám Sisa a celkově střelba z dálky. Nevyužili jsme také jasné příležitosti z rychlých útoků, ale jak říkám, jsem rád za bod. Do dalších utkání nás doufám ten bod a hlavně výkon z koncovky nakopne. Tým maká, holky na sobě pracují, teď jen nastavit na to všechno hlavy a ukázat fanouškům i sobě, že hrát a vyhrávat umí. Já věřím, že to půjde (úsměv)."

DHC Sokol Poruba - DHC Slávia Praha 26:26 (10:14)

Nejlepší střelkyně: Michalíková 9, Maiwaelderová 5, Konečná 4/2, Desortová 3/1 - Míšová 6, Franková 4, Duranková a Vostárková po 3. Rozhodčí: Blanár, Opava. Vyloučení: 1/3.

Fotogalerii na našem webu naleznete ZDE , kompletní fotogalerii Štěpánky Czyžové ZDE a hodnocení obou trenérů ZDE.

Další utkání MOL ligy sehrají Sokolky v Písku a to v sobotu 22.1.2022 v 15:00 hodin.