ZLÍN SI DVA BODY Z POLANECKÉ HALY ODVEZL

9.1.2022, 23:09

Poruba bohužel body v prvním utkání roku 2022 nebrala. Ještě před utkáním mohli diváci zahlédnout na palubovce avizované překvapení v dresu s číslem 21 a to navrátivší Míšu Konečnou. Jak se návrat uskutečnil, pro vás chystáme. Svou interligovou premiéru si v novém roce zapsala a do utkání také naskočila po zranění kolene Karolína Rajová.

Nyní zpět k utkání. I když úvod neměla Poruba nejlépší (0:3), brzy Sokolky srovnaly (4:4) a dokonce šly do vedení (7:4). A to především zásluhou branek právě Míši Konečné a Elišky Desortové. Poté Zlín opět srovnal (8:8), nedomácí Porubanky si poločasové vedení ale vzaly zpět (11:8).

Ve druhé půli si vedení naše holky držely až do 12.minuty, kdy za stavu 14:14 neproměnila jinak přesná Eliška Desortová sedmimetrový hod. Zlín toho využil, otočil vedení dvěma brankami na svou stranu (14:16), Míša Konečná ještě snížila na 15:16, ale pak přišla neuvěřitelně hluchá pětiminutovka, kdy naše hráčky kupily nepochopitelné chyby a nepřesnosti ať v útoku či v obraně. Během těchto pěti minut Zlíňanky nasázely z rychlých útoků dalších pět branek a bylo, jak se říká, vymalováno. Pomyslný prapor v poslední desetiminutovce ještě zvedla spolu s Míšou Konečnou nejmladší hráčka domácích, Kristina Rajová, která vpravila do sítě soupeřek čtyři branky, ale toto zmrtvýchvstání bohužel nestačilo na dorovnání skóre a v 60.minutě byl na ukazateli stav 20:22.

Prohru trenér Pupík komentoval takto:

„Zápas se Zlínem bych nejraději vůbec nehodnotil. Děvčata mě absolutně zklamala výkonem, který podala. Toto není výkon hodný MOL ligy. Chci se omluvit všem divákům, kteří nás přišli povzbudit."

DHC Sokol Poruba - Handball PSG Zlín 20:22 (11:8)

Nejlepší střelkyně: Konečná 6, Rajová Kr.5, Desortová 5/3 - Sekulová M.5, Kříčková 4, Štipčáková 3/1. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Vyloučení: 2/3.

Další a doufejme lepší utkání sehraje Poruba hned teď v neděli 16.1.2022 od 17:00 už v hale Sareza proti Slávii Praha.

Fotogalerii Štěpánky Czyžové z utkání se Zlínem můžete shlédnout na našem webu ZDE nebo pak kompletní fotogalerii ZDE