Aktuality A-tým

REPRE PAUZA NÁM PŘIJDE VHOD

17.11.2021, 23:13

Do Dunajské Stredy odjelo družstvo trochu okleštěno. Náročný program a zranění zasáhla do sestavy. V Dunajské Stredě bylo o vítězi utkání bohužel jasno už po prvním poločase, ve kterém dokázaly vstřelit holky jen sedm gólů a po přestávce ztrácely na svého soupeře hned deset branek. Už v sedmé minutě zvyšovaly domácí na 6:1 a zdálo se, že mají vše pod kontrolou. Následující desetiminutovka je ovšem vyvedla z omylu. Vše začala Eliška Desortová, po jejím gólu snižovala Hanka Maiwaelderová a Ivana Salašová. Výborně pracovaly Sokolky i v obraně a díky tomu mohla opět Eliška Desortová snížit v sedmnácté minutě na 7:8. Naše holky se dokázaly skvěle vrátit do utkání, ale neudržely to. Ještě v první půli šanci na body ztratily. Dalších devět gólů v řadě totiž padlo právě do sítě Poruby a do šaten tak šly domácí házenkářky s pohodlným náskokem 17:7.

Ve druhém poločase byl nejvýraznější rozdíl ve 40.minutě, když domácí zvýšily na 24:12. V závěrečné čtvrthodině dokázaly holky ještě zabrat a alespoň mírně zkorigovat skóre (28:20). Náš tým táhla nejvíce jedenáctigólová Eliška Desortová.  Teď čeká tým reprezentační přestávka. Sisa Polášková a Hanka Mučková zamíří na sraz a budeme jim držet palce na turnaji O štít města Chebu a pak aby se dostaly do sestavy na MS, které se bude konat ve Španělsku.

Trenéra Pupíka jsme požádali o hodnocení posledního letošního utkání.

„Do Dunajské Stredy jsme jeli v sestavě bez Sisi Poláškové, Anety Kavalové, Terezy Dybalové, Peti Tiché, Bety Michalíkové, Kači Bestové, Markéty Prašivkové a na 100% nebyla ani děvčata, která dnes nastoupila. Ke cti všem holkám patří, že v utkání bojovaly až do konce. Myslím, že repre pauza nám přijde vhod, kde konečně bude čas na věci, které mám v plánu a také vyléčení hráček a dobití "baterek"."

HC DAC Dunajská Streda - DHC Sokol Poruba 28:20 (17:7)

Nejlepší střelkyně: Juhos 8, Élö 8/4, Bugárová a Hudáková po 3 - Desortová 11/3, Maiwaelderová 4, Salašová 3. Rozhodčí: Balogh, Klimko. Vyloučení: 2/4.

Další utkání MOL ligy - poslední „podzimní" - čeká Sokolky 8.1.2022 doma proti Zlínu.

(Foto: FB HC DAC Dunajská Streda)