Aktuality A-tým

KLOBOUK DOLŮ, JAK DNES HOLY BOJOVALY O VÝSLEDEK

12.11.2021, 23:43

Do utkání o všechno - o postup do Final4 s nejtěžším možným soupeřem, Baníkem Most - vstoupily Porubanky s maximálním odhodláním a velkou chutí vyhrát a dostat se tak proti papírově lepšímu soupeři do Final4 Českého poháru. Celý poločas držely krok a několikrát se dostaly i do vedení (6:5, 9:8,13:12). Fanoušci hnali své Sokolky kupředu a vytvářeli v hale Sareza skvělou atmosféru.

Do druhého poločasu vstoupily Sokolky odhodlány se další půlhodinu porvat o postup, ale hned v úvodu byla vyloučena Hanka Maiwaelderová a Most odskočil na rozdíl dvou gólů (16:18). Naše děvčata ještě zabojovala a vyrovnala (18:18), ale Mostečanky opět zabraly, a pomalu navyšovaly skóre. Holky z Poruby ale neskládaly zbraně a i přes nepříznivé skóre pořád bojovaly. Bohužel se postup nezdařil, a po prohře 23:31 postupuje Baník Most.

Trenér Pupík hodnotil dramatické utkání takto:

„Dnes děvčata bojovala a chtěla zápas vyhrát. Škoda, že pro diváky výborný zápas nepokračoval do konce. Holky musí ještě pochopit, že jen individuální výkon nestačí a že musí hrát, ať už  v obraně, nebo v útoku jako tým. Ale na všem budeme pracovat. Ještě jednou zopakuji, dnes klobouk dolů, jak bojovaly o výsledek. Toto je ta správná cesta, kterou je chci vést."

DHC Sokol Poruba - DHK Baník Most 23:31 (16:16)

Nejlepší střelkyně: Desortová 9/4, Maiwaelderová a Salašová po 3 - Stříšková 5/1, Korešová 4, Eksteinová, Kostelná, Maňáková, Smetková po 3. Rozhodčí: Králíček, Letev. Vyloučení: 4/4.

Nyní čeká děvčata opět rychlá regenerace a ve středu cesta do Dunajské Stredy.