TROCHU UBOJOVANÉ VÍTĚZSTVÍ, ALE I TO SE POČÍTÁ

4.11.2021, 0:20

Sokolky vstoupily před domácími fanoušky do utkání o poznání lépe, než v sobotu v Kynžvartu, ale Hodonín hned od začátku naznačil, že přijel o body pořádně zabojovat. Do 10.minuty bylo skóre jen 5:3 a domácí za vítězstvím nezastavil ani time out hostů. Porubanky pokračovaly v náporu a vybudovaly si ve 20.minutě náskok 12:4. Do konce poločasu Hodonín ale ještě zabral a hlavně zásluhou Krejčíkové a Smějové dotáhl poločas na rozdíl čtyř branek (15:11).

Druhou půli sice začala Poruba oslabením, ale aktivní obranou a rychlými breaky nedovolila přiblížit se Jihomoravankám ve skóre více, než na 4-5 branek. Ovšem hodonínské hráčky se nevzdávaly ani na vteřinu a utkání tak nabízelo místy velmi rychlé změny ve skóre na obou stranách. Více, než na tři branky se ale domácím nepřiblížily a to ani, když byla za třetí vyloučení diskvalifikovaná Silvie Polášková a v úplném závěru jinak přesná Míša Smějová neproměnila sedmimetrový hod za neúmyslné zdržování hry Anežky Farářové v posledních 30.vteřinách utkání. Správně nařízený sedmimetrový hod skvělým zákrokem zneškodnila Adéla Hřebejková.

Trenéra Pupíka jsme samozřejmě požádali o krátké hodnocení utkání:

„Děvčata vstoupila do zápasu výborně, na což jsem je upozorňoval, a to, že v začátcích nám chybí koncentrace. Soupeře jsme určitě nepodcenili, toto jsme si splnili. Dal jsem opět prostor i hráčkám z lavičky. Spokojený jsem hlavně s dvěma body a věřím, že i hráčky ví, že mají na víc. Dnes zkrátka trochu ubojované vítězství, ale i to se počítá."

DHC Sokol Poruba - HK Hodonín 30:25 (15:11)

Nejlepší střelkyně: Polášková 9/3, Desortová 7, Maiwaelderová 6 - Smějová 9/4, Krejčíková 4, Jadamíková 3. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Vyloučení: 4/2 (ČK Polášková, přímá ČK Farářová).

Kompletní 9.kolo přineslo zajímavé výsledky, kdy například zatím bezchybné Michalovce remizovaly V Olomouci (25:25) a o body se také podělili na jihu Čech Písek a Zlín (32:32). Více ZDE

Další utkání MOL ligy odehrají Sokolky v sobotu 6.11.2021 v Mostu.