OBĚ JSME SE NA POHÁROVÉ UTKÁNÍ MOC TĚŠILY

28.10.2021, 23:15

V Českém poháru Poruba přes Bohumín jasně postupuje a bude čekat na dalšího soupeře. Bohumínská děvčata nechtěla před svými fanoušky v zaplněné hale dát svou kůži lacino a minimálně do poloviny první půle bylo utkání výsledkově vyrovnané (15.minuta 8:8). Pak se ale projevila síla Sokolek a rozdíl ve skóre se zvětšoval až na poločasových 11:19. Druhý poločas už byl plně v režii Poruby a domácím dovolila vstřelit pouze 8 branek do své sítě. Do té bohumínské nasázely všechny hráčky ze sestavy dalších 29 přesných tref a skóre se tak uzavřelo na konečném stavu 19:48.

Kuriozitou utkání bylo určitě jedno stejné jméno na obou soupiskách - Desortová. Na straně Poruby Eliška a na straně Bohumína Kristýna, starší sestra Elišky. Obě spolu začínaly v HC Hlučín. Jaké to bylo, zahrát si proti sobě jsme se zeptali Elišky.

„Bylo to super, obě jsme se na utkání moc těšily, přišla nás podpořit celá rodina, ale bohužel jsme se potkaly na hřišti přímo proti sobě. Měla jsem o ni docela strach, přece jen je to moje krev (úsměv), ale jsem na ni moc pyšná a hrdá."

Teď už vás čeká v sobotu daleká cesta do Kynžvartu. Ambiciózní tým si zatím v MOL lize došlápl na nejednoho favorita. Jak na ně?

„Ano čeká nás Kynžvart, myslím si, že když budeme hrát svoji hru, a budeme poslouchat pokyny trenéra, tak je kolektivním výkonem dokážeme i u nich porazit. Jejich největší síla je určitě ve zkušenostech Martiny Weisenbilderové, mají i šikovná křídla. O dva body se každopádně popereme (úsměv)."

Český pohár: 1.SC Bohumín 98 - DHC Sokol Poruba 19:48 (11:19)

Nejlepší střelkyně: Mikolajková 7/2, Hymrová 4, Gižová 3 - Kavalová 10/1, Desortová 7, Polášková 7/1, Salašová 6, Dybalová 5. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Vyloučení: 3/2.

Porubanky nyní čeká náročný maratón v rytmu sobota, středa. Venku Kynžvart, doma Hodonín, pak opět cesta přes celou republiku do Mostu a doma zatím neporažené Michalovce.