POVINNÉ BODY ZŮSTALY DOMA A ZAHRÁLY SI VŠECHNY HRÁČKY

24.10.2021, 22:08

Nedělní utkání v hale Sareza se od začátku vyvíjelo přesně tak, jak si tým před utkáním předsevzal. Bety Michalíková otevřela skóre, Mária Štrbáňová za hosty vyrovnala, ale pak už to byla jízda domácích. Porubanky s chutí navyšovaly skóre, na hřišti se postupně vystřídaly všechny hráčky a soupeřkám dovolily do přestávky vsítit pouze další dva góly (18:3).

Druhý poločas byl ve stejné režii, jen s tím malým rozdílem, že padlo do sítí o něco více branek. Domácí přidaly jednu navíc oproti poločasu a tým ze Stupavy, který hrál s několika dorostenkami na hřišti, přidal devět. V bráně Poruby se vystřídaly postupně i všechny tři brankářky a skóre se zastavilo na konečném stavu 37:12.

Nový trenér Stanislav Pupík v prvním vedeném utkání neměl těžkou práci a mohl tak vidět na hřišti všechny hráčky sestavy.

Jaké je jeho první hodnocení?

„Hráčkám jsem před utkáním v šatně říkal, že utkání se Stupavou mě zajímá hlavně z hlediska obranné činnosti. Tento úkol splnily na sto procent a počet gólů hovoří za vše. Hlavním cílem bylo, aby si zahrály všechny hráčky. Všechny využily svou šanci, vidím potenciál v mladých, a pokud budou pracovat, jak jsem je viděl pracovat v tréninku, nebojím se dalších utkání."

DHC Sokol Poruba - AHT HC Tatran Stupava 37:12 (18:3)

Nejlepší střelkyně: Kavalová 8/4, Desortová 7, Polášková 5/1, Dybalová 4/1 - Karkušová a Štrbáňová po 3, Horváthová 3/3. Rozhodčí: Halada, Kosmák. Vyloučení: 2/3.

Hned ve čtvrtek 28.10.2021 nastoupí Poruba ve 3.kole Českého poháru a opět proti 1.SC Bohumín 98 v 17:00 v hale Bospor v Bohumíně. Další utkání MOL ligy pak čeká Sokolky hned v sobotu 30.10.2021, kdy jedou přes celou republiku k nováčkovi soutěže Lázním Kynžvart.