Aktuality A-tým

PORUBSKÉ OHLÉDNUTÍ ZA POSTUPEM REPREZENTACE NA MS 2021

25.4.2021, 22:36

Poruba má MOL ligu dohranou a to s konečným umístěním na 7.místě, některá družstva ještě svá utkání dohrávají a tabulka MOLky čeká na konečné pořadí. První tři týmy už mají medaili jistou a velmi zajímavý bude souboj Iuventy Michalovce s Baníkem Most 1.5.2021.

Porubský tým se již připravuje na playoff, my se ale ještě ohlédneme za skvělým postupem české ženské reprezentace na MS 2021, které se uskuteční v prosinci ve Španělsku. A ohlédnutí bude s našimi třemi oporami, které se staly přímými aktérkami obou utkání se Švýcarskem - Míšou Konečnou, Hankou Mučkovou a Peťou Tichou.

 

Míšo, jaké byly bezprostřední oslavy postupu?

„Postup na MS jsme s týmem oslavili v poklidu, nekonala se žádná velká oslava. Připili jsme si na vítězství a uzavřeli letošní sezónu úspěchem."

Po prvním utkání v Zubří zasypaly sociální sítě v docela hojné míře ne zrovna podporující komentáře „fanoušků", jak jste na to uvnitř týmu reagovali?

„Všechny komentáře fanoušků jsme si samozřejmě četli, i ty nevhodné, ale nemyslím si, že by nás to nějak rozhodilo. Spíše jsme se nad některými pobavili. Doufám, že ty fanoušky, kteří měli důvod nás nevhodně komentovat, jsme po druhém utkání přesvědčili o tom, že dokážeme zahrát pěknou házenou a bojovat za české barvy."

Druhé utkání se odehrávalo před diváky, jaké to bylo, po tak dlouhé době?

„Ano, ve Švýcarsku mohlo být max. 50 lidi, a opravdu tam více nebylo, ale i přesto málo co tam sedělo a fandilo, tak já a myslím, že celý tým jsme si tu atmosféru, kterou švýcarští fanoušci vytvořili, užili. Byl to hned jiný pocit, hrát před lidmi, které házena baví a mají ji rádi. Bylo to super.(úsměv)"

 

Peťo, jak ty, už zkušená reprezentantka hodnotíš s odstupem obě utkání?

„Myslím, že každá z nás věděla, že jsou Švýcarky kvalitní soupeř, a že k zápasům musíme přistupovat zodpovědně a s pokorou. Bohužel ani přesto se nám první zápas nevydařil, tak jak jsme si všichni představovali. Obrana nefungovala, jak měla, a za celý zápas jsme nedosáhli herní pohody. Myslím, že v odvetě to bylo právě naopak, a že i přes nevydařený úvod zápasu jsme hráli uvolněněji a sebevědoměji, zlepšili jsme obranu a dotáhli to tak zaslouženému vítězství. Jsem ráda, že jsme to zvládli, a že jsme se po minulé neúspěšné kvalifikaci na MS dostali. Já osobně jsem věřila, že Švýcarky porazíme. Ukázaly svou sílu a myslím, že o nich v budoucnu ještě uslyšíme."

Myslím, že je celkem rarita, mít v reprezentaci dvě pivotky z jednoho týmu.  Jak to bylo s nominací do utkání?

„Řekla bych, že se trenér rozhoduje vždy podle daného zápasu a podle jeho průběhu."

Oproti Euru si dostala nyní v práci volno. Fandí ti kolegové?

„V práci mi fandí, i když většina mých kolegů ještě donedávna ani nevěděla, co házená vůbec je a tento týden ji viděli poprvé. Ale podle reakcí bych řekla, že máme nové fanoušky. (smích)"

 

Na závěr jsme se zeptali jedné z výrazných opor druhého utkání, brankářky Hanky Mučkové. Hani, kam řadíš ve své kariéře tato dvě utkání a postup na MS?

„Utkání řadím zatím k největšímu úspěchu, protože když počítám i reprezentace s výběry W-17 a W-20, tak jediné co mi chybělo, byla kvalifikace o MS. A kdybych se dostala do nominace na prosincové MS, tak bych už si splnila vše, ale nepředbíhejme, uvidíme. (smích)"

Jak bys hodnotila to první nepovedené utkání z brankářského hlediska?

„No, v prvním utkání se nám nedařilo vůbec nic, podle mě ze strany brány tam byla i smůla, pokud si dobře vybavuji, tak jsme si s Páčkem (Péťou Kudláčkovou) na několik střel šáhly. Někdy to tak podle mě bývá, člověk potřebuje mít i trochu štěstí. Do druhého utkání jsme to hodně rozebrali s holkama i panem Mikou a vyplatilo se.(úsměv)"

Jaká byla tvá reakce na pozitivní test Petry Kudláčkové a její neúčast v odvetě? Věděla jsi, že budeš jednička ve Švýcarsku?

„Tato doba, kdy se musí pořád všichni stále nekonečně testovat, je taková smolná a nikdo nikdy neví, na koho to padne.  Ať už se vše vrátí do normálu! Vůbec jsme až do utkání nevěděli, kdo bude nastupovat do utkání v roli jedničky, každá jsme se musela nastavit stejně."

Začátek druhého utkání nebyl dobrý, prohrávali jste, ale vše jste zvládli a postup se povedl. Jak si to utkání a následnou euforii vnímala?

„Pocity z utkání vstřebávám pomalu ještě teď, bylo to neskutečné. Jsem moc ráda, že se postoupilo. Švýcarsko mělo povoleno mít v hale 50 diváků, takže utkání mělo i pěknou atmosféru. Pro nás to mohla být lehká nevýhoda, ale vůbec mi to tak nepřišlo. Po několika chycených střelách jsme se nastartovali a udrželi jsme pak náskok až dokonce a zaslouženě vyhráli, ten zážitek je nepopsatelný. (úsměv)"

 

Děkujeme za skvělou reprezentaci.

 

(Foto: ČSH)

 

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Hellstein Canis Dynaoptic Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading

MOL Liga 2022/2023

Tým Z V R P Scóre B
1.HK Slovan Duslo Šaľa151212451:39025
2.HC DAC Dunajská Streda141103403:39022
3.DHK Baník Most151014441:39121
4.MŠK Iuventa Michalovce15906428:37818
5.DHC Slavia Praha15906437:38918
6.Sokol Písek14815429:41517
7.DHK Zora Olomouc15627410:39714
8.Házená Kynžvart15618416:40213
9.DHC Plzeň15609420:44212
10.Handball club Zlín15519396:47911
11.DHC Sokol Poruba153012341:4146
12.AHT HC Tatran Stupava150114309:4641

Nejlepší střelkyně