ODVETA SE ŠVÝCARSKEM OPĚT OD NULY

18.4.2021, 1:01

Úterní utkání ve Švýcarsku bude začínat opět od nuly. Český tým měl sice v plánu v domácím utkání v Zubří vytvořit si náskok do odvety, ale stále se zlepšující se švýcarský tým byl v sobotu zásadně proti. Česká reprezentace hned od začátku tahala za kratší konec, kupila technické chyby, nedařilo se ani v obraně a nakonec srovnala až ve druhém poločase. Ve vedení byla jen několik sekund v úplném závěru utkání, kdy pak Švýcarky hned vyrovnaly těsně před klaksonem.

Ze tří porubských hráček, které byly v konečné nominaci pro utkání, se zapojily všechny, obě pivotmanky Petra Tichá i Míša Konečná se střídaly na palubovce, a Hanka Mučková se do brány za Petru Kudláčkovou dostala v obou poločasech. Brankářky celkově sice neměly na kontě moc zásahů, každopádně Hanka v závěru podržela tým chyceným sedmimetrovým hodem a několika málo zákroky.

Nejvýraznější postavou byla určitě devítigólová Míša Hrbková, která chyběla na prosincovém Euru. Patří v týmu k nejzkušenějším a potvrdila skvělou formu z Bundesligy. Toto utkání navíc pro ni bylo 150. se lvíčkem na prsou. Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů jak v klubu, tak za reprezentaci.

Česká republika - Švýcarsko 27:27 (12:14)

Sestava a branky České republiky: Kudláčková, Mučková - Knedlíková 2, Konečná, Mika, Maňáková, Kvášová 2, Kordovská 4, Hrbková 9/5, Hurychová 3, Tichá 2, Marčíková 1, Franková, Zachová 1, Jeřábková 2, Malá 1.

Nejvíce branek Švýcarska: Kündig 8, Hodel 5, Kähr 3, Cavallari 3, Gautschi 3.

Sedmimetrové hody: 5/5 - 5/4. Vyloučení: 5:4. Rozhodčí: Lidacka, Lesiak. Bez diváků.

Kvalifikace je tedy otevřena a budeme holkám držet palce. Utkání bude opět možno v úterý shlédnout na ČT SPORT.

(Foto: Ivo Dudek, handball.cz)