Aktuality A-tým

PLZEŇ U NÁS PŘEDVEDLA SYMPATICKÝ VÝKON

24.3.2021, 22:21

Utkání s Plzní začalo z obou stran nepřesnostmi či dobrými zákroky brankářek a skóre otevřela až ve třetí minutě Míša Konečná. Ale Západočešky rychle odpověděly dvěma rychlými góly Andrey Vlachové a jednou v utkání i vedla (1:2). Pak Porubanky mírně odskočily ve skóre zásluhou rychlých gólů Elišky Desortové a Veroniky Kučerové, ale Plzeň se stále držela na dostřel a ve 20.minutě bral domácí tým time out za stavu 10:9. Domácí trenér velmi důrazně promluvil k týmu, ten zabral a třemi rychlými góly donutil vzít si time out zase plzeňskou lavičku. Poruba si ale rozdíl ve skóre udržela na poločasových 15:11.

Ve druhém poločase domácí trenér více střídal sestavu a stav skóre se stále držel na rozdílu, který byl o poločase. Poruba mohla odskočit na větší brankový rozdíl, ale několika nepřesnostmi ve střelbě dovolila bojovné Plzni držet se stále na dostřel (21:18). Koncovku si už ale domácí favorit pohlídal a povinné body zůstaly doma po výhře 27:20.

Trenér Ivo Vávra hodnotil utkání takto:

„Po repre pauze nás už čeká velký zápasový kvapík, odehrát pět utkání za 18 dní. Dnes jsme ho zahájili doma s Plzní. Na rovinu říkám, dnes jsem spokojený pouze se dvěma body, nikoli s předvedeným výkonem. Všechno bylo tak na půl, v obranné i útočné fázi. Chyběl mi takový ten finální „drajv", na který jsem u týmu obvykle zvyklý. Holky nenaplnily mé předzápasové představy. Na druhé straně musím pochválit soupeře, předvedl u nás velmi sympatický výkon. Prostě, každý den není posvícení. Dva body jsou doma. Na chybách budeme pracovat a v sobotu v Prešově se budeme snažit vymačkat z holek maximum. Tým je zdravý, dobře nastavený, pracuje se nám dobře. Tak není důvod se mračit."

DHC Sokol Poruba - DHC Plzeň 27:20 (15:11)

Nejlepší střelkyně: Desortová a Tichá po 6, Konečná 5, Kučerová 4, Baumbachová 3 - Vlachová 6/1, Lásková a Šmrhová 3. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Vyloučení: 1/1.

Další utkání MOL ligy sehraje Poruba už jen na venkovních hřištích, nejbližší hned v sobotu v Prešově.