OPĚT NÁS V DŮLEŽITÉM OKAMŽIKU PODRŽELA BRANKÁŘKA

7.2.2021, 0:49

Výhra nad Prešovem se vůbec nerodila lehce. Celý první poločas bylo skóre velmi vyrovnané, jen občas jeden z týmů malinko odskočil. Za Prešovský tým skórovaly v prvním poločase převážně spojky a za Porubu se o branky podělily tahounky týmu - Polášková, Tichá, Desortová, Mýlková, Maiwaelderová. Poločasové skóre 14:14 odpovídalo situaci na hřišti a druhý poločas tak začínal opět „od nuly". V Porubské bráně ve druhé půli došlo ke střídání, Hanku Mučkovou vystřídala Adéla Hřebejková a ukázalo se, že porubské brankářky jistí svůj tým v každém utkání.

Hra se přitvrdila, na obou stranách se vylučovalo a do 50.minuty se skóre přelévalo (17:18, 19:18, 20:20). Pak trenér Poruby změnil taktiku, vytáhl osobní obranu na spojku Prešova Dvorščákovou, Adéla Hřebejková doslova zavřela bránu a Sokolky zabraly i v útoku. K tomu Sisa Polášková jistě proměnila všechny sedmimetrové hody a Poruba tak odskočila bojovnému Prešovu o čtyři branky (25:21). V závěru Šutranová jen korigovala na konečných 25:22.

Po utkání hodnotil výhru trenér Ivo Vávra:

„Dnes velmi těžké utkání, Prešov nepřijel prodat svou kůži lacino, což jsme věděli. Místy spíše boj, než házená a více než dvě třetiny velice vyrovnané utkání. Trochu jsme se trápili v útočné fázi s produktivitou, ale zlepšeným výkonem v posledních asi 15 minutách jsme utkání obrátili na svou stranu. Určitě tomu dopomohla i Adéla Hřebejková v bráně, která vytáhla pár důležitých zákroků. Holky to nakoplo, zlepšila se produktivita v útoku a to bylo tím důležitým jazýčkem na vahách.

Pracujeme s holkama na tom, že nechceme, aby se z Poruby body odvážely, takže určitě spokojenost, že dva body zůstaly doma. Také jsem rád, že přibývá čím dál více prostoru pro naše mladé dorostenky (Prašivková, Dybalová, Farářová, Kučerová), které ukrajují pokaždé více a více minut a určitě se v tomto utkání neztratily.

Stále nás čeká kus práce, nemůžeme usnout na vavřínech, musíme zapracovat na naší produktivitě, která nás trochu sráží už pár zápasů. Každopádně jsem rád, že se po debaklu v Michalovcích holky zvedly, měli jsme strach, co to s nimi udělá. Holky to dnes zvládly, uhájili jsme náš hrad, body se letos z Poruby nebudou vozit snadno. Za mě tedy spokojenost, byla tam vidět bojovnost, holky ukázaly srdíčko, na konci utkání se do toho zakously a jsem rád, že u toho bylo i to naše porubské mládí.

Teď nás čeká náročný program, ve středu doma velmi těžký soupeř - Dunajská Streda, který výrazně posílil a pak hned v sobotu pro nás důležité utkání na horké půdě v Písku."

DHC Sokol Poruba - ŠŠK Prešov 25:22 (14:14)

Nejlepší střelkyně: Polášková 12/6, Desortová a Mýlková po 3 - Šutranová 10/5, Dvorščáková 5. Rozhodčí: Halada, Kosmák. Vyloučení: 5/4.

Jak už trenér naznačil, ve středu čeká Porubu doma v hale Sareza  ambiciózní Dunajská Streda. Utkání můžete sledovat od 17:00 hodin na TVCOM.CZ.