HOLKY SPLNILY VŠECHNY TAKTICKÉ POKYNY

20.1.2021, 23:36

Dohrávka 5.kola s Pískem začala lépe pro Jihočešky (1:3), ale přibližně od desáté minuty zařadily Porubanky nejvyšší rychlostní stupeň. Nezabrzdilo je ani asi minutové dvojnásobné oslabení. Vysunutá obrana, rychlé útoky a skvělé zákroky Hanky Mučkové znamenali poločasové vedení 16:9. Chuť po vítězství byla velká a gólová smršť porubských Sokolek na začátku druhé půle vyústila ve vedení 25:11 ve 40.minutě a trenérka Písku si brala team time out. Pak už si domácí tým hlídal vedení, na hřiště se dostaly všechny hráčky kádru a Poruba si dokráčela k plánovaným dvěma bodům.

Trenér Ivo Vávra nešetřil chválou:

„Měli jsme z dnešního utkání obavy, obzvláště po nepovedeném druhém poločase v Olomouci. Tam jsme ztratili šestigólové vedení. Trochu jsme se báli, jak rychle se s tím holky vyrovnají. Proto byla příprava na Písek důkladná, poctivá, hlavně co se týče videa, jak týmového, tak individuálního.  Nastoupili jsme s pokorou, ale sebevědomí nám nechybělo. Neponechali jsme nic náhodě, od začátku jsme využívali naši vysunutou obranu, nutili tak soupeře k chybám a ze získaných míčů jednoduše skórovali z rychlých útoků. Vyšlo nám takticky přesně to, co jsme si řekli. Odskočili jsme ve skóre a to nám dávalo ve hře potřebný klid. Holky plnily všechny naše pokyny, přesně takhle bych si představoval týmový výkon. Do hry se dostaly i naše juniorky, které nezklamaly, ukázaly, že to v sobě mají a do budoucna se bát opravdu nemusíme.

Dneska zkrátka jedna velká pochvala pro všechny a to z jednoho prostého důvodu, těch pochval ode mě v poslední době moc neslyšely (úsměv). Trochu jsme se trápili, ale pokud budeme hrát takto a holky budou plnit taktické pokyny a budou takhle přistupovat ke každému utkání, tak se nebojím o výsledky. Pevně věřím, že jim forma a nabyté sebevědomí vydrží i do dalších utkání. Konečně jsme také po korona a repre pauze naskočili do správného zápasového rytmu, což je moc dobře, všichni jsme se na to těšili, nikoho nebaví jen trénovat."

DHC Sokol Poruba - Sokol Písek 35:20 (16:9)

Nejvíce branek: Desortová 7, Polášková 7/4, Tichá a Konečná po 5, Baumbachová 3 - Pokorná, Boorová, Merglová po 3, Kubišová 3/1. Rozhodčí Brzósková, Pavelová, Vyloučení 4/3

Hned v sobotu 23.1. čeká Porubu odveta se slovenskou Šalou. Zpátky v domovské Sareze ji chtějí oplatit porážku z podzimu.