OLOMOUC - PORUBA, OPĚT DVA ROZDÍLNÉ POLOČASY

16.1.2021, 23:41

Velmi nadějně se vyvíjelo pro Porubu odvetné utkání v Olomouci. Sokolky hned od začátku zaskočily Hanačky velmi agresivní vysunutou obranou, nutily je k chybám, ze kterých získávaly snadno míč. Pokud něco prošlo, byla vzadu Hanka Mučková. Z dobré obrany tak vyrážely sokolky do rychlých útoků a za stavu 6:2 pro Porubu si musel vzít domácí trenér team timeout. I poté držela Poruba pevně otěže utkání a do šaten šla družstva za stavu 13:10 pro náš tým.

Druhý poločas začal ještě dobře a to chycenou „sedmičkou", Hanka Mučková zneškodnila sedmimetrový hod Terezy Kubáčkové. Bohužel od 5 do 10 minuty přišly nepřesnosti v přihrávkách a střelbě a šesti góly v řadě Olomouc otočila skóre na 18:15 ve svůj prospěch. Podpořena skvělými výkony brankářky Poláškové si výhru už nedala vzít.

Trenéra Iva Vávry jsme se zeptali na důvod prohry.

„V prvé řadě gratuluji soupeři k vítězství, ukázali herní kvalitu a velkou morální sílu. V dnešním utkání snese náš výkon v prvních dvaceti minutách to nejpřísnější hodnocení. Chtěl bych vyzdvihnout především obrannou fázi, ve které holky beze zbytku plnily stanovené pokyny. Dalších deset minut do konce poločasu jsme klesli bohužel do průměru. Navíc těsně před koncem první půle dostala Míša Konečná druhý dvouminutový trest, a to nám značně zkomplikovalo další pokračování v nastavené obranné šabloně. Byli jsme nuceni náš aktivní obranný systém zatáhnout. Přesto jsme do druhé půle šli se třemi brankami v plusu. Jenže pak nastal nepochopitelný morální a výkonnostní výpadek, nebojím se říct kolaps. Holky kupily individuální technické chyby, měly velké množství neproměněných šancí a kvalitní soupeř velmi rychle srovnal a později i odskočil ve skóre. Zmar ve druhém poločase umocnilo další vyloučení a červená karta. Dobře rozehrané utkání jsme si prohráli sami, za druhý poločas jsme si body nezasloužili. A mrzí to dvojnásob, když Hanka Mučková v brance měla úspěšnost svých obvyklých 44%."

DHK Zora Olomouc - DHC Sokol Poruba 26:21 (10:13)

Nejvíce branek: Fryčáková 8, Kubáčková 6/2, Kašpárková 5 - Polášková 7/1, Tichá 6, Maiwaelderová 3. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Vyloučení 4/3 + Baumbachová ČK.

Poruba má nyní nabitý program. Ve středu 20.1 ji čeká doma odložené utkání 5. kola s Pískem. Utkání se bude hrát v Polance n.O. v 18:00 hod. A následně hned v sobotu 23.1. opět doma, ale už v hale Sareza přivitá slovenský tým ze Šaly, kterému má z podzimu co vracet.

Všechna utkání bude možno opět shlédnout na TVCOM.CZ.