UKÁZALA SE ŠÍŘE MOSTECKÉHO KÁDRU

22.12.2020, 22:52

Dnešní utkání nezačala Poruba vůbec špatně. Po brankách Poláškové a Konečné vedla 2:0 a oba týmy nasadily vysoké tempo hry. Až ve 20.minutě Most překlopil skóre na svou stranu (8:9), ale Poruba opět srovnala. Ve 23.minutě byl naposledy vyrovnaný stav (11:11). Poslední čtyři minuty patřily Mostečankám a do šaten se šlo za stavu 12:17.

Ve druhém poločase vysoké tempo hry ani na chvilku nepolevilo a „stále čerstvý" Most trestal nepřesnosti Porubanek rychlými útoky a navyšoval skóre až na devět branek (20:29 a 23:32).

Trenér Ivo Vávra hodnotil poslední utkání roku se smíšenými pocity:

„Gratuluji soupeři k výhře, v dnešní dohrávce jsme bohužel na Most nestačili. Naprosto jasně se ukázala obrovská výhoda soupeře v šíři kádru. Mají dobře zdvojené, dokonce i ztrojené posty. I proto jsme v 11 hráčkách na Most opravdu nestačili. Opět se nám navíc nevyhnuly pozitivní testy a zranění. Ale i toto nyní sport přináší a nemůžeme se na to vymlouvat.

Navíc budu trochu kritický, některé naše hráčky si neuvědomují, jaké místo v týmu zaujímají a neplní si jasně dané úkoly a pravidla. Nedokážeme přenést tréninkový proces do utkání. Dokud fungoval nastavený systém, hráli jsme vyrovnanou hru a byli jsme Mostu opravdovým soupeřem. Jakmile jsme začali hrubě porušovat daná pravidla, dělali jsme triviální chyby, odcházely nám síly a zkušený soupeř toho dokonale využil.

Ale oproti Mostu jsme výrazně omladili kádr a s tímto jsme trochu počítali. Mrzí mě, že u některých hráček chybí nasazení, zájem a bojovnost hodna utkání nejvyšší ligy žen. Toto nejsem a nebudu ochoten tolerovat.

No nic, trošku přes vánoce "odfoukneme" a vzhůru do práce. V klidu si vše o svátcích rozeberu, nastavíme patřičná pravidla a znova vzhůru do boje. Čeká nás ještě mnoho utkání, určitě se budeme rvát dál. Do budoucna Poruba potenciál jistě má. Doufám, že to holky pochopí, zabojují a ukáží, že místo v sestavě mají právem. Za zásluhy a docházku to ovšem nebude.

Chtěl bych všem popřát hezké, klidné, pohodové vánoce a hodně zdraví do nového roku."

DHC Sokol Poruba - DHK Baník Most 27:35 (12:17)

Nejvíce branek: Polášková 6/1, Konečná 4, Tichá 4, Desortová 3,Maiwaelderová 3, Prašivková 3/1 - Eksteinová 5/1, Cholevová 5, Šustková 5, Borovská 4, Stříšková 4, Zachová 4/4, Andrýsková 3. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Vyloučení: 5/4.

Další utkání MOL ligy odehraje Poruba 10.1.2021 doma s HC Zlín. Užijte si všichni krásné vánoční svátky a do nového roku přejeme nejen všem fanouškům pevné zdraví.