Aktuality A-tým

Rozhodne nedělní měření sil Poruby a Slávie Praha o bronzových medailích?

27.2.2020, 14:50

 

Šlágr 23. kola MOL Ligy přivede na palubovku sportovní haly SEREZA aktuálně třetí celek tabulky DHC Slavii Praha, na kterou Porubanky sice ztrácí 3 body, ale mají také ještě jeden zápas k dobru. Velice důležité nedělní utkání by tak mohlo rozhodnout o letošních bronzových medailistech.

Co od zápasu se Slávií Praha očekává dlouholetá opora porubského klubu křídelnice Hana Maiwaelderová se dozvíte v rozhovoru níže.

 

 

Hanko, vraťme se k poslednímu interligovému zápasu proti Mostu, ve kterém jste proměnila 3 branky. Jak se vám proti Mostu hrálo, přeci je to dlouhodobě nejlepší tým v interlize...

Přesně tak, je to nejlepší tým v interlize a bylo to znát. Ale myslím si, že proti takovému soupeři je pro každou z nás výzva hrát a konfrontace s takovým týmem je ku prospěchu každé hráčce.

 

Tento víkend vás čeká utkání s dalším těžkým soupeřem, Slavií Praha, která si brousí zuby na interligové medaile. Jak probíhá příprava?

Nejen Slavia si brousí zuby na medaili :-) . Jinak příprava probíhá standardně - během týdne si na videu rozebereme hru soupeře a také si vyzkoušíme herní činnosti, které budeme chtít využít v zápase.

 

Při posledním měření interligových sil se Slávií jste prohráli nejmenším možným rozdílem jedné branky. Jak vidíte vaše šance dnes? Na čem budete stavět?

Sice jsme v posledním interligovém zápase na podzim prohrály, ale na konci prosince jsme porazili Slávii v českém poháru. Už jen kvůli tomuto poslednímu měření a výhody domácího prostředí budeme nejspíš mírným favoritem. Stavět budeme především na dobré obraně, kvalitním výkonu brankářek a týmovosti.

 

Co od tohoto zápasu očekáváte, na co se mohou fanoušci těšit? Tedy krom 2 bodů, které chcete doma zajisté získat...

Myslím si, že to bude jeden z nejlepších a nejvyrovnanějších zápasů, které fanoušci mohou v naší hale vidět. Navíc budou oba týmy nahecované a nabuzené na dva body. V neděli to bude stát za to :-) .

 

Opusťme teď palubovky a pojďme se podívat do šatny. Jaká nálada panuje v týmu po prohře s Mostem?

Nemyslím si, že by náladu nějak ovlivnila prohra s Mostem. Kdybychom na palubovce Mostu braly nějaké body, tak by to pro celou českou házenkářskou komunitu bylo spíše velké překvapení. Takže nálada je dobrá, a především je pořád o co hrát :-) .

 

Máte nějaký rituál, který před každým zápasem musí proběhnout?

Před každým zápasem se snažím na poslední chvíli vyčistit balón, abych nedostala pokutu ????- ale, že by to byl rituál, který bych chtěla dělat..? Jinak si většinou před rozcvičkou s holkama zakopeme na bránu.

 

Můžete fanouškům prozradit, kde pracujete?

Pracuji na marketingovém oddělení ve Fakultní nemocnici Ostrava.

 

Pokud se nepřipravujete na zápasy, jak relaxujete? Co vás baví?

Já jsem sportovně založený člověk, takže většinou relaxuji aktivně - turistikou v horách nebo jiným sportem, než je házená :-).

 

Podporuje vaši házenkářskou kariéru vaše rodina, přítel? Nejsou na vás někdy naštvaní, že ji před nimi upřednostňujete?

Mám velkou sportovní rodinu, takže mě všichni podporují a chodí se dívat na mé zápasy.

 

Jak dokážete zvládnout rodinu, práci, házenou, kde berete tolik energie?

Hodně jím :-D.

Házenou hrajete od mládí v kolika letech jste začínala? Co pro vás osobně házená znamená?

V 8 letech jsem začínala s národní házenou v Pustějově a okolo 15 let jsem přešla hrát do Poruby handball. Už od dětství to byl můj koníček a zůstalo to tak doposud :-) .

 

Jaké jsou vaše největší házenkářské úspěchy?

Největší úspěch? Asi, že jsem se vůbec dostala do A týmu v interlize. Někdy si říkám: „Co já tady vlastně dělám.." :-D

 

Nejhezčí vzpomínka spojená s házenou?

Nejhezčí vzpomínka je z roku 2008. Tehdy jsme s holkama z Pustějova vyhrály titul mistryň ČR v národní házené. Největší nadhodnotou bylo, že jsem v družstvu hrála se svojí sestrou Zuzkou a trenérku nám dělala naše maminka :-) .

 

Po zimní pauze se opět rozjíždí kolotoč náborů do mládežnických týmů. Co byste o házené řekla případným zájemkyním o tento sport?

Že by si rozhodně měly alespoň házenou vyzkoušet. Nemyslím si, že je to sport pro každého, ale pokud házené propadnou, pak už z hřiště neodejdou.

 

 

 

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

MOL LIGA 2023/2024

Tým Z V R P Scóre B
1.HC DAC Dunajská Streda3300103:806
2.DHK Baník Most330090:776
3.DHK Zora Olomouc4211126:1195
4.Sokol Písek321086:835
5.DHC Plzeň4202124:1134
6.MŠK Iuventa Michalovce320182:784
7.Házená Kynžvart4112117:1143
8.DHC Slavia Praha4112102:1083
9.HK Slovan Duslo Šaľa310287:882
10.Handball club Zlín4103103:1202
11.DHC Sokol Poruba4103102:1192
12.HK Hodonín300368:910

Nejlepší střelkyně