Aktuality A-tým

Jsme jasným favoritem zápasu, není jiná možnost než zisk bodů, říká pivotmanka Konečná

13.2.2020, 20:58

 

Pivotmanka Michaela Konečná vyhlíží zápas s Bánovcemi, ale v rozhovoru níže se vrací i k důvodům vypadnutí Poruby z Challenge Cupu.

 

 

Míšo, vraťme se ještě k odvetě osmifinále Challenge Cupu, co bylo dle vašeho názoru tím důvodem, proč se zápas zlomil posledních 5 minut před koncem prvního poločasu?

V posledních minutách prvního poločasu jsme udělali hodně technických chyb, nedařila se nám ani obrana, jelikož jsme dostali góly z pivota, kterého jsme se snažili celý zápas dobře pokrývat, ale v konci prvního poločasu se nám to nevydařilo a Španělky nám začaly utíkat a pak už skóre bohužel jen narůstalo.

Byl to strach anebo docházely síly, že už jste se nedokázaly vrátit do zápasu?

Jediný strach, který panoval byl o tom, aby skóre nedopadlo, jako v Porubě. Bohužel se tak ale stalo. Strach ze soupeřek jsme určitě neměly, druhý poločas jsme se snažily tahat, ale převládly technické chyby a možná i nekoncentrovanost jednotlivých hráček a docházely už i síly. Šlo to prostě ruku v ruce, mrzí nás to, ale i takto vysoké prohry nám mnoho daly.

 

Jaká je po vypadnutí z poháru nálada v týmu?

Jelikož máme dobře rozjetou ligu a máme kde bojovat a ukázat svou sílu, tak nás vypadnutí z poháru sice mrzí, ale nálada zůstává dobrá a upínáme se spíše k výsledkům v Mol Lize.

 

Čeká vás utkání s Bánovcemi, tedy týmem, který v letošní sezoně ještě nebodoval. Co od tohoto zápasu mohou fanoušci čekat?

Na Bánovce si věříme, zápas by měl být od samotného začátku jednoznačně v našich rukou a jelikož Bánovce ještě v letošní sezoně nebodovaly jsme jasně favority zápasu.

 

Je v týmu Bánovců nějaká hráčka, na kterou bude potřeba si dávat větší pozor?

Tým Bánovců hraje sám na sebe, není v něm žádná výrazná hráčka, na kterou bychom si měli dávat pozor. Hrají kolektivně svou systematickou hru, což je pro soupeře někdy i horší, ale my jsme favorité a věřím, že body zůstanou u nás v Porubě.

 

Opusťme teď ligové zápasy. Vy jste členkou seniorské reprezentace. Včera byla zveřejněna informace, že trenér Bašný podepsal prodloužení smlouvy. Jak se vám pod tímto trenérem pracuje?

Jsem ráda, že trenér Bašný podepsal smlouvu na další 4 roky, protože je to dobrý trenér, pracuje se mi pod ním moc dobře. Je dobře, že se snaží do seniorského týmu zapracovávat mladé hráčky, proto jsem před několika lety dostala šanci i já sama a věřím, že to bude i nadále prospěšné pro tým, když trenér Bašný u reprezentace dál zůstane.

 

Reprezentace je snem každé hráčky, přesto se zeptám, jsou pro vás důležitější zápasy Mol Ligy nebo ty reprezentační?

Nedokážu říct, jestli jsou pro mě důležitější ligové zápasy nebo ty reprezentační, protože každý zápas je specifický, a proto se ve všech snažím odvést co nejkvalitnější výkon.

 

Pokud se nepřipravujete na zápasy, jak relaxujete? Co vás baví?

Ráda relaxuji s přáteli či přítelem v pohodlí domova s nějakou příjemnou hudbou nebo u dobrého filmu.

 

Studujete, pracujete? Můžeme se zeptat, co je vaše profese?

Studuji Ostravskou univerzitu Lékařskou fakultu obor zdravotnický záchranář. Jsem ve třetím ročníku, takže za chvilku mě budou čekat státnice. V současné době se ještě ke studiu věnuji masírování, protože mám vystudovaný masérský kurz a tato práce mě baví.

 

Házenou hrajete od mládí v kolika letech jste začínala?

Házenou hraji od druhé třídy, takže asi od osmi let.

 

Po zimní pauze se opět rozjíždí kolotoč náborů do mládežnických týmů. Co byste o házené řekla případným zájemkyním o tento sport?

Pokud máte zájem o nějaký kolektivní sport, tak házená je velice dobrá volba, protože v ní najdete sílu, rychlost, a navíc se u ní musí i přemýšlet, což je ideální spojení. Na zážitky z házené budete vzpomínat celý život.

 

Co pro vás osobně házená znamená?

Házená pro mě znamená zábavu i radost, ale v jisté míře i povinnosti, kterých se ovšem nechci vzdát.

 

 

 

 

 

 

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Hellstein Canis Dynaoptic Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené

MOL Liga 2022/2023

Tým Z V R P Scóre B
1.HK Slovan Duslo Šaľa10901320:27218
2.DHK Baník Most10811293:23717
3.DHC Slavia Praha10802310:24216
4.HC DAC Dunajská Streda10703278:22114
5.MŠK Iuventa Michalovce10604285:23712
6.Sokol Písek10514270:27511
7.Házená Kynžvart10415289:2659
8.DHK Zora Olomouc10316263:2737
9.DHC Plzeň9306237:2666
10.Handball club Zlín9216230:3025
11.DHC Sokol Poruba10109231:2942
12.AHT HC Tatran Stupava10019223:3211

Nejlepší střelkyně