Poruba zdolala Jindřichův Hradec a zachránila nejvyšší soutěž

7.5.2011, 20:15

Ženská házenkářská Interliga (WHIL) pokračovala v sobotu 7. května druhým kolem soubojů o udržení v nejvyšší soutěži. DHC Sokol Poruba zamířili do Jindřichova Hradce k velmi důležitému souboji. Poruba začala utkání dobře, vytvořila si tlak a po první půli vedla nad Jindřichovým Hradcem o čtyři branky 14:10. V dalším průběhu si hráčky hostů vypracovaly až osmigólové vedení. Jindřichův Hradec ovšem neházel flintu do žita a dokázal závěr značně zdramatizovat. Poruba nakonec zvítězila o jeden gól 28:27 a udělala důležitý krok na cestě za záchranou.

S výkonem svých svěřenkyň i s výsledkem byl spokojen i hlavní kouč Sokola Poruba Aleš Chrastina: „Utkání bylo vzhledem k bojům o záchranu velmi důležité. Holky bojovaly, i když jsme jednou byli nahoře a jednou dole. Měli jsme výborný nástup do druhého poločasu, když jsme vedli až o osm gólů. Náš výkon nebyl ideální, ale počítá se výhra.“

TJ Házená Jindřichův Hradec – DHC Sokol Poruba 27:28 (10:14)
TJ Házená Jindřichův Hradec: Bezpalcová, Březinová - Horečková, Kohoutová, Matoušková J., Eliášová, Zbožínková, Matoušková I., Pilařová, Bubeníková, Krupicová, Jonová, Markesová
Sokol Poruba: Doláková, Roháčková - Osinová, Lešková, Carbolová, Mališová, Richvalská, Oroszová, Mrózková, Šimečková, Selucká

Rozhodčí: Bečička, Horák