Aktuality A-tým

Letos poprvé doma. Házenkářky Poruby se v Polance postaví favorizovaným Michalovcům

10.1.2020, 12:41

První utkání v roce 2020 zvládly, když vyhrály na půdě Veselí, teď je čeká domácí premiéra. A nový letopočet zahájí tam, kde starý zakončily. Házenkářky Poruby v nedělním duelu 16. kola MOL Ligy (od 16 hodin) přivítají ve sportovní hale v Polance druhý celek tabulky Michalovce.

Favoritem budou jistě hosté. A to nejen kvůli aktuálnímu postavení v tabulce a odstupu pěti bodů, ale také kvůli neutuchající marodce ostravského družstva. Ke stávajícím zraněným či nemocným hráčkám Veronice Andrýskové, Valerii Smetkové či Haně Maiwaelderové se přidala i Eliška Desortová, která má potíže s kotníkem. „Hrát určitě nebude, stejně jako Verča. A uvidíme, jak na tom bude Hanka Mučková, protože skoro netrénovala. Jasno bude až před zápasem," řekl kouč Dušan Daniš.

„Holt je to nepředvídatelné, vypočítavé. Škoda, že je to zrovna v období, které bych nazval existenčním pro nás," přiznal trenér.

Přesto družstvo nepůjde do utkání ve špatné náladě. Poslední dvě ligová domácí utkání sice Ostravanky prohrály, pak ale přišel pohárový úspěch se Slavií a následně novoroční vítězství ve Veselí.

„V týdnu jsme s týmem měli poradu, rozbor zápasu, vysvětlili jsme si, že do utkání prostě musíme jít s tím, co máme a nejde zoufat nad tím, kdo chybí nebo nechybí. Hráčky, které nám zbývají a nastoupí, to tedy budou muset odehrát co nejkvalitněji. Co nás trápí, je počet spojek, protože hodně jich je mimo, takže příležitost dostává Markéta Prašivková," připomněl Daniš.

Co očekává od Michalovců? „Určitě se budou prezentovat tím, co obvykle hrají. Opírat se budou o Wollingerovou, to jejich stěžejní hráčka, na pivotě pak Trúnková, solidní mají i křídla a podobně jsou na tom i na brankářském postu. Snaží se o rychlou házenou, tak uvidíme," nastínil zkušený šéf střídačky.

„Je pravda, že na střídání mají větší možnosti, takže bude rozhodovat, jak se s tím popasujeme, abychom vydrželi celý zápas," dodal Dušan Daniš.

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

PLAY OUT 2024

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Zora Olomouc100129:3321
2.DHC Plzeň110031:2917
3.DHC Sokol Poruba110033:298
4.Handball club Zlín100129:318

Nejlepší střelkyně