Aktuality A-tým

Poruba se popere o pohárové Final Four. V Polance v neděli hostí Slavii

27.12.2019, 18:04

Poslední utkání roku 2019 mají před sebou házenkářky Poruby. Proti obvyklostem z minulých let nepatří období mezi svátky Final Four Českého poháru, nýbrž už jeho čtvrtfinále, v němž se Ostravanky v hale v Polance v neděli od 16 hodin střetnou s pražskou Slavií.

Sokolky musí zapomenout na předvánoční nezdary proti Zlínu a Olomouci a na závěr roku zabrat. A to i přesto, že právě v těchto duelech počítaly absence, potažmo zdravotně indisponované hráčky, které trénovaly jen omezeně nebo vůbec.

„Už jsem o tom hovořil dříve. Na naše hráčky toho bylo v těchto týdnech hodně. Hrály ligu, poháry, a k tomu řada z nich i v reprezentacích, takže si to přetížení vybralo daň," připomíná trenér Dušan Daniš s tím, že v minulých týdnech netrénovaly Silvie Polášková či Adéla Baumbachová.

Potíže měly Barbora Mýlková, Veronika Andrýsková, nebo Valerie Smetková. „K tomu zraněná je Míša Konečná. Bylo toho až až. Uvidíme, kdo bude k dispozici na neděli, těžko se pak divit těm posledním výsledkům, byť to nemění nic na tom, že to byly velké ztráty," přiznává Daniš.

Proti Slavii se Porubě navíc v poslední době nedařilo. „Mají dobrý mančaft, vynikající spojky, k tomu maďarskou brankářku, kvalitní křídla... Pokud bychom s ní měli odehrát vyrovnanou partii, potažmo ji porazit, tak skutečně musíme trénovat kompletní," připomíná kouč.

„Nyní těžko předjímat, kdo bude hrát a kdo ne, s výjimkou Míši Konečné. Ta určitě nebude. Ať budeme ale hrát v jakémkoliv složení, popereme se o postup, budeme se snažit, ale na co to bude stačit, se teprve uvidí," zakončuje Dušan Daniš.

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Hellstein Canis Dynaoptic Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Nymwag

PLAY OUT 2023

Tým Z V R P Scóre B
1.Házená Kynžvart6411172:13828
2.DHC Plzeň6411162:17525
3.Handball club Zlín6204161:16917
4.DHC Sokol Poruba6204142:15510

Nejlepší střelkyně