Aktuality A-tým

Poruba hostí Olomouc. Nastoupí s černými páskami a bude se držet minuta ticha

13.12.2019, 13:04

Poslední utkání v roce 2019 v rámci MOL ligy, kterým zároveň načnou druhou polovinu ročníku, mají před sebou házenkářky Poruby. Ostravský celek v nedělním duelu 14. kola mezinárodní soutěže bude doma od 18 hodin hostit Olomouc.

Utkání se odehraje jen pět dní po střelbě ve Fakultní nemocnici Ostrava a právě památka obětí této události bude uctěna. „Nastoupíme s černými páskami na rukou a bude se držet minuta ticha. Holky s tím souhlasily, přizpůsobené tomu budou i další věci. Chci, aby se památka uctila už jen proto, že sama jsem toho určitou součástí a trochu se mě to dotýká," řekla křídelnice Poruby Hana Maiwaelderová, která v nemocnici pracuje v marketingovém oddělení.

Na hřišti se pak Sokolky pokusí odčinit nečekanou porážku z minulého týdne proti Zlínu. Trenéra Dušana Daniše těší, že by se aspoň některé ze zraněných či nemocných hráček měly vrátit.

„V minulém týdnu jsme trénovali v pěti šesti lidech, byla tam zranění, se kterými jsme nepočítali, ale celkově to nemění nic na tom, že co neuděláte v tréninku, pak nemůžete čekat zázrak v zápase. Ale už se do procesu vrátila Polášková, která stála dva týdny, ještě déle pak Baumbachová, která je také zpátky. K tomu se do toho dostávají i Šmidáková nebo Prašivková, takže pomaličku se dáváme dohromady," uvedl Daniš s tím, že mimo zřejmě ještě bude Barbora Mýlková a stoprocentně hrát nebude ani Michaela Konečná.

„Jsou to sice jen dvě, ale zato podstatné hráčky," dodal Dušan Daniš.

Cíl pro jeho tým je jasný: vyhrát a napodobit tak výsledek z konce srpna, kdy Poruba po triumfu 27:24 na Hané naplno bodovala. „Samozřejmě. Zlínem jsme si svou situaci zkomplikovali, protože vrch je k nám velmi blízko a my jsme se mohli aspoň trochu odpoutat. Takhle jsme místo toho naším soupeřům vložili karty do rukou," připustil.

„Olomouci se daří, jede na vítězné vlně, byť teď prohrála v Šale, ale to byl vyrovnaný zápas. Vrátily se jim do hry Gajdošíková, nebo Kapsová, takže mají větší možnost prostřídání. I když jsme u nich vyhráli, tak doma půjde o těžký zápas a uvidíme, co s námi udělá absence dvou klíčových hráček. Bude to holt na jiných děvčatech," uzavřel Dušan Daniš.

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Hellstein Canis Dynaoptic Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Nymwag

PLAY OUT 2023

Tým Z V R P Scóre B
1.Házená Kynžvart6411172:13828
2.DHC Plzeň6411162:17525
3.Handball club Zlín6204161:16917
4.DHC Sokol Poruba6204142:15510

Nejlepší střelkyně