Aktuality A-tým

Konečně nám vycházel i rychlý protiútok, radovala se Andrýsková

2.12.2019, 21:34

Ačkoli ji před reprezentační přestávkou trochu trápily zdravotní potíže, první utkání po návratu ke klubovým povinnostem se Veronice Andrýskové vyvedl. Hlohovci dvaadvacetiletá spojka Poruby nastřílela sedm branek a měla tak lví podíl na vítězství 38:26.

Důvody poměrně vysokého vítězství nad slovenským nováčkem mezinárodní MOL Ligy nehledala dlouho. „Já si myslím, že rozhodl náš útok, protože se nám dařilo proměňovat snad všechny šance, které jsme měly. Hlavně ze spojek," vysledovala ze hry Poruby Andrýsková.

Jak řečeno, ona sama nastřádala sedm gólů. „Konečně nám ale vycházel i rychlý protiútok, se kterým jsme v jiných zápasech měly problém. Na druhé straně v obraně jsme měly rezervy, potíže nám dělala jejich spolupráce s pivotem," přiznala. „Ale jinak spojky i křídla jsme ubránily, a co ne, tak pochytaly brankářky, takže z toho vzešlo tohle vítězství," dodala Veronika Andrýsková.

Zajímavostí je, že Poruba inkasovala od Hlohovce 26 branek, tedy o jednu více než třeba na konci října od mistrovského Mostu. „No, co na to říct? Holt každý zápas je jiný. Tehdy s Mostem se nám dařilo, navíc brankářky byly fantastické. Ano, 26 branek je dost, musíme si ale přiznat, že i hráčky Hlohovce byly dobře sehrané, některé kombinace hrály skoro naslepo, takže my se z toho můžeme akorát poučit a pro příště se zlepšit," uvedla Andrýsková.

Teď Porubu čeká Zlín, z něhož Andrýsková loni v únoru do Poruby přišla. „Už to beru jako obyčejný zápas. Jistě, mám tam pořád spoustu bývalých spoluhráček, znám je, byť některé už skončily, ale od té doby, kdy jsem tam hrála, uplynula docela velká doba, teď působím v Ostravě, proto to vnímám takto," prozradila.

„Jsme favoritky, věřím, že uhájíme domácí prostředí tak, jak se nám to zatím daří. Určitě se musíme připravit na to, že mají dobrou spolupráci střední spojky s pivotem, protože ti spolu hrají v podstatě odmalička, takže jsou sehrané. To nám dělalo problém i naposledy. Nebude to lehké, ale doufám, že to zvládneme," uzavřela Veronika Andrýsková.

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Hellstein Canis Dynaoptic Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Nymwag

PLAY OUT 2023

Tým Z V R P Scóre B
1.Házená Kynžvart6411172:13828
2.DHC Plzeň6411162:17525
3.Handball club Zlín6204161:16917
4.DHC Sokol Poruba6204142:15510

Nejlepší střelkyně