Zase těsná prohra! Poruba bude hrát v play-off jen o bronz

4.5.2019, 18:44

Před necelým týdnem prohrály v rozstřelu, tentokrát jim chyběl jeden gól. Házenkářky Poruba nestačily na pražskou Slavii ani ve druhém semifinále, když v Polance padly nejtěsnějším rozdílem 23:24 (14:10) a čeká je tak pouze boj o třetí místo.

Dlouho se přitom zápas vyvíjel ve prospěch ostravského družstva. Poruba se hned od úvodu ujala vedení a ve 26. minutě se dostala až do čtyřbrankového náskoku, který v pohodě udržela až do poločasu. Po pauze pak rozdíl stoupl až na sedm branek a zdálo se, že v neděli se bude hrát rozhodující duel.

Jenže v posledních třetině utkání se Slavia vydala na velkou stíhací jízdu. Pražanky postupně smazávaly ztrátu a v 53. minutě bylo po trefě Míšové srovnáno 22:22.

Od té chvíle se hrálo opatrněji, minutu před koncem se hostující hráčky znovu prosadily, a když ze závěrečného útoku nevyrovnala Polášková, mohla Slavia slavit postup do finále. Porubu čeká jen bitva o bronz, v níž se střetne s Veselím.

Ohlasy trenérů:

Dušan Daniš (Poruba): "Dvě třetiny utkání jsme diktovali tempo, ale v závěru jsme zahodili pět vyložených šancí a to se nakonec odrazilo na celém výsledku. Je to škoda. Šance z křídla nebo pivota jsme měli proměňovat."

Jan Salač (Slavia): "Jsem obrovsky šťastný, protože po třiceti pěti čtyřiceti minutách, kdy na tabuli svítilo skóre 17:10, tak jsem si říkal, že tohle je už hodně, i když jsem pořád věřil. Přece jen v sezoně jsme i doma prohrávali o šest a dokázali jsme to otočit. Povedlo se nám to i tentokrát, i když to bylo trochju z říše snů a fantazie. Holkám obrovsky děkuji."

DHC Sokol Poruba - DHC Slavia Praha 23:24 (14:10)

Branky: Polášková 6/3, Smetková 6, Konečná 3, Desortová 2, Andrýsková 2, Michalíková 2, Mýlková 1, Minarčíková 1 - Pokorná 5/3, T. Fryčáková 5, Míšová 5, Galušková 3, V. Fryčáková 3, Chlupová 2, Jačková 1. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/3. Vyloučení: 3:3. Diváci: 187. Konečný stav série: 0:2.