Aktuality A-tým

DHC Sokol Poruba se loučí s Interligou zápasem v Michalovích

7.4.2011, 16:45

Těčku za letošním vystoupením v mezinárodní Interlize učiní házenkářky DHC Sokol Poruba v sobotu na palubovce nejlepšího slovenského klubu v Michalovcích.

Domácí celek bere zápas s Porubou i jako ideální přípravu před startem slovenského play off, takže se dají očekávat i změny v domácí sestavě. „Pro náš celek to bude zase velký test, protože Michalovce patří jasně k nejlepším celkům v Interlize,\" říká kouč Poruby Aleš Chrastina.

Zraky ostravských fanoušků ale budou upřeny i do Olomouce a Písku, kde se rozhodne o složení skupiny play out. Zatím je jasné, že o záchranu bude hrát Poruba, Jindřichův Hradec a Most.

Po předposledním kole interligy házenkářek má k účasti v českém play off blíž Olomouc, která má o bod více než Písek.

V posledním kole se v sobotu oba aspiranti na semifinále představí doma. Olomouc nastoupí proti Mostu, Písek bude mít za soupeře silné Veselí nad Moravou.

Postup do vyřazovacích bojů o český titul si již dříve zajistily vítězky česko-slovenské soutěže ze Slavie Praha, Zlín, který je v tabulce třetí, a Veselí, jemuž patří čtvrté místo. „Pro nás by bylo samozřejmě lepší, kdyby o záchranu hrál Písek, který jsme doma porazili. V tom případě bychom měli v tabulce osm bodů. Pokud bude hrát o záchranu Olomouc, budeme mít o dva body méně,\" připomněl manažer Poruby Libor Adámek.

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

PLAY OUT 2024

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Zora Olomouc6204194:19825
2.DHC Plzeň6411184:17924
3.Handball club Zlín6213181:17813
4.DHC Sokol Poruba6303174:17812

Nejlepší střelkyně