Aktuality

Ve Zlíně se mohou odpoutat od pronásledovatelů. Povede se to?

7.2.2019, 17:21

Reprízu obou pohárových utkání ze závěru roku 2018 mají před sebou házenkářky Poruby. Nejprve v opakování čtvrtfinále Českého poháru se v sobotním utkání 15. kola MOL Ligy pokusí ukořistit body ve Zlíně, o týden později je doma čeká silný Most.

Ostravanky rozjely nový rok solidně, ovšem přibrzdily je poslední dvě porážky na Slavii a s Michalovci. „Osobně mě více mrzela prohra v Praze, protože jsme v posledních dvanácti minutách zápas zbytečně vypustili, v obraně jsme vypadli ze hry a to rozhodlo. To určitě nelze říct o Michalovcích, kde ještě pár minut před koncem byl stav 20:20. Záleželo na tom, kdo promění šance. Měli jsme dvě tři, ale bohužel góly neskončily, navíc jsme se dopustili dvou technických chyb. Toho všeho zkušený soupeř využil," vrací se ke zmíněným střetnutím trenér Dušan Daniš.

Zejména na duelu z minulé soboty však našel pozitiva. „Kéž bychom dokázali zopakovat takový výkon i v sobotu," přeje si. Porážky ale už hází on i tým za hlavu a hledí dopředu. „Už je to ale za námi, jedeme dál," dodává odhodlaně Daniš.

Zajímavost tomuto kolu dává fakt, že vedle utkání Zlín - Poruba hraje konkurenční Olomouc ve Veselí. Pokud by domácí hráčky vyhrály, zároveň by uspěla i Poruba, činil by rozdíl ostravského celku od pronásledovatelů šest kol před koncem už pět bodů.

„Myslím si, že je jasné, že jde už o hodně," přiznává Daniš, který si však uvědomuje, že opačný scénář by byl nepříjemnou ranou do ambicí dostat se do play-off. „V tom případě by se nám to zkomplikovalo. Je jasné, že to bude náročné kolo pro nás i Olomouc. Jsou to zápasy, které napoví o složení čtyřky," ví kouč. „Zlín má třináct bodů, ale naposledy prohrál doma se Slavií o čtrnáct branek. Pro ně půjde o existenční zápas, aby se přiblížil k první čtveřici," podotýká trenér.

Oba dosavadní vzájemné zápasy v sezoně jasně ovládla Poruba. V 5. kole MOL Ligy doma zvítězila 30:14, v listopadovém čtvrtfinále Českého poháru 30:20. „Hlavně druhý zápas nebude hrát roli, protože tehdy nebyli kompletní, chyběly jim některé hráčky, takže teď na tom budou určitě lépe," myslí si Daniš.

K dispozici by měl mít už Adélu Bambuchovou a možná také Silvii Poláškovou. „Začala trénovat, ale ještě to není stoprocentní. Rozhodneme se před zápasem," uzavírá Dušan Daniš.

AKTUÁLNÍ ZÁPAS

Olomouc - DHC Sokol Poruba
31.8.2019, 17:30

další zápasy

W.H.I.L 2019/2020

1. Bánovce n.B. 0:0 0
2. DHC Sokol Poruba 0:0 0
3. HC DAC Dunajská Streda 0:0 0
4. HC Sporta Hlohovec 0:0 0
5. HK Hodonín 0:0 0
6. Michalovce 0:0 0
7. Most 0:0 0
8. Olomouc 0:0 0
9. Písek 0:0 0
10. Prešov 0:0 0
11. Šaľa 0:0 0
12. Slavia 0:0 0
13. Veselí n. M. 0:0 0
14. Zlín 0:0 0
celá tabulka
Facebook
Moravskoslezský kraj MOL Liga
OSTRAVA!!!