Aktuality

Michalíková: Nelekly jsme se, ale doplatily jsme na školácké chyby

5.2.2019, 21:41

Za dvacet minut nastřádala hned pět branek, v dalším průběhu duelu přidala ještě jednu, ale těšit ji to rozhodně nemohlo. Porubská křídelnice Alžběta Michalíková patřila proti Michalovcům k nejlepším a nejaktivnějším hráčkám, jakoukoli náladu ji ale kazila porážka 20:24.

I proto po zápase těžko hledala slova. „Neumím si to vysvětlit, měly jsme to dobře rozehrané, ale nezvládly jsme to. Asi jsme trochu odešly v útoku, protože obrana i brankářka byla dobrá po celý zápas. Pokud ale nedáváme šance, tak se nedá vyhrávat," přiznala zkušená hráčka, když narážela na fakt, že Ostravanky podruhé v řadě ztratily šestibrankový náskok.

„Hlavně v prvním poločase jsme dostaly mnoho branek z protiútoků. Tam nám asi došly trochu síly, ale vymlouvat se na to nemůžeme. Natrénováno máme. Ve druhém poločase jsme se přetahovaly o každý gól, Michalovce to však zvládly konec lépe," pokrčila rameny Michalíková.

Právě v zápasech na Slavii a s Michalovci prožily skvělý úvod duelu, tedy fázi, ve které se Porubě do té doby moc nedařilo. K bodům to ale nevedlo. „Nevím, čím to je," kroutila hlavou.

„Na druhé straně musím říct, že je to u tohoto mladého týmu pokrok. Zvládáme začátky a dokážeme se dostat do vedení. Věřím, že to bude pokračovat, byť jsme tentokrát výsledek nedotáhly do konce. To ale musíme zvládat. Když ne, nebudeme ani vyhrávat," dodala Michalíková.

Poruba tak promarnila lákavou příležitost být první, kdo aktuálního lídra v sezoně porazí. „Byla to výzva, zejména když doma neprohráváme a body nerozdáváme. Připravovaly jsme se na to celý týden, protože jsme věděly, že jsou to starší a zkušenější hráčky. Myslím si, že jsme se jich nezlekly, ony vyhrály ale právě zásluhou zkušeností. My doplatily na školácké chyby," připustila.

Ona i její spoluhráčky pokračují o víkendu v těžkém programu MOL Ligy. „Ve Zlíně to bude těžký zápas, tam se nehraje lehko. Může to ale být dobré utkání a příprava na utkání s Mostem, které věřím, že už dotáhneme do vítězného konce," uzavřela Alžběta Michalíková.

AKTUÁLNÍ ZÁPAS

Olomouc - DHC Sokol Poruba
31.8.2019, 17:30

další zápasy

W.H.I.L 2019/2020

1. Bánovce n.B. 0:0 0
2. DHC Sokol Poruba 0:0 0
3. HC DAC Dunajská Streda 0:0 0
4. HC Sporta Hlohovec 0:0 0
5. HK Hodonín 0:0 0
6. Michalovce 0:0 0
7. Most 0:0 0
8. Olomouc 0:0 0
9. Písek 0:0 0
10. Prešov 0:0 0
11. Šaľa 0:0 0
12. Slavia 0:0 0
13. Veselí n. M. 0:0 0
14. Zlín 0:0 0
celá tabulka
Facebook
Moravskoslezský kraj MOL Liga
OSTRAVA!!!