Aktuality

Jsem nadšená. Bude to zkušenost, říká k nominaci na Euro Konečná

26.11.2018, 20:53

Ve hře byla také Hana Mučková, mezi náhradnicemi figurovaly Veronika Andrýsková a Valerie Smetková, nebýt zranění, o místo by se asi rvala i Silvie Polášková. Nakonec z kádru házenkářek Poruby pocestuje na mistrovství Evropy do Francie pouze pivotmanka Michaela Konečná.

Dvacetiletá hráčka je za nominaci ráda, byť ví, že mezi klíčové hráčky patří jiné. „Vždycky si zpětně řeknete, že jste mohl udělat víc, ale já jsem se ve všech zápasech i trénincích snažila ukázat maximum, jaké ve mně je. A asi jsem tím trenéra přesvědčila," říká Konečná.

Co jste si řekla, když jste se dozvěděla o své nominaci?

Já jsem každopádně patřila do skupiny těch, z níž se vybíraly hráčky, které pojedou nebo nepojedou, takže jsem žádnou jistotu neměla. O nominaci jsem se snažila poprat na turnaji v Chebu. Každopádně jsem nadšená, že jedu, byť je mi také jasné, že budu patřit k těm mladým, nezkušeným, které čekají na šanci.

Bude to určitě zkušenost, i kdybyste do hry nezasáhla, že?

Přesně tak. Jede nás sedmnáct, takže je jasné, že jedna hráčka zůstane mimo sestavu. I s tímto počítám. Ale věřím, že atmosféru si užiju, i kdybych měla sedět na tribuně. Jak jste řekla, je to zkušenost.

Před rokem vám utekla nominace na mistrovství světa kvůli zranění ruky doslova mezi prsty. Berete to tedy jako satisfakci?

Osobně netuším, proč se pro mě trenéři rozhodli, jestli v tom hrál roli i minulý rok a mé zranění. Nevím, jestli to brát zrovna jako satisfakci. Na druhé straně jsem tehdy ani nevěděla, zda v té finální budu. Samozřejmě tím zraněním jsem z ní vypadla automaticky, což byla pochopitelně škoda. Ale už je to pryč.

Měla jste přesto v hlavě? Snažila jste si dávat na sebe větší pozor, aby se to nemohlo opakovat?

V podvědomí jsem to měla, že si musím dávat pozor, pořádně se rozcvičit, abych předešla jakémukoli zranění a už se to neopakovalo.

Zřejmě nebudete patřit k základním stavebním kamenům týmu, přesto musíte být připravena nastoupit. Jakou očekáváte v pozici v týmu?

Určitě, jak říkáte. Nebudu mezi základními kameny, ale jsem ráda, že jedu. Pro mě je to také výzva, protože se mi může povést zápas a můžu tím něco jen získat.

Jaké jsou možnosti českého týmu na vrcholném turnaji?

V týmu jsme to už trochu rozebíraly a shodly jsme se, že cesta vede přes Němky. Každopádně s Rumunkami se chceme poprat, protože s námi mají určitě nevyřízené účty právě z mistrovství světa v minulém roce, kde je holky vyřadily. Určitě nám to budou chtít vrátit. Jinak skupina je těžká, cesta povede hlavně přes Němky.

Co spoluhráčky z Poruby? Ozvaly se vám už, gratulovaly?

V Chebu jsme bojovaly s Hankou Mučkovou, takže jsme se o to rvaly i mezi sebou, byť jsme spoluhráčky z klubu. (smích) Ozvala se mi Silva Polášková, která mi gratulovala, jinak jsem s holkami nijak nekomunikovala. Ale my se mezi sebou podporujeme, takže věřím, že jsou rády.

AKTUÁLNÍ ZÁPAS

další zápasy

W.H.I.L 2018/2019

1. Michalovce 752:532 41
2. Most 662:504 36
3. Šaľa 600:544 29
4. DHC Sokol Poruba 567:501 28
5. Slavia 659:575 27
6. Veselí n. M. 605:577 25
7. Olomouc 565:556 21
8. Zlín 576:632 17
9. Zlín 540:632 16
10. Písek 549:649 13
11. Prešov 559:664 10
12. Bánovce n.B. 498:766 1
celá tabulka
Facebook
Moravskoslezský kraj MOL Liga
OSTRAVA!!!