Aktuality

Poruba je doma nadále suverénní. Šanci nedala ani Prešovu

3.11.2018, 19:29

Další jasné domácí vítězství si připsaly na své konto házenkářky Poruby. Tým trenéra Dušana Daniše nedal příliš mnoho šancí slovenskému Prešovu a v duelu 8. kola mezinárodní MOL Ligy předposlední celek soutěže porazil 35:22 (20:13).

O mnohém už mluvil první poločas. Ten sice začal vyrovnaně a Prešov držel s favoritkami utkání krok, Zlom však přišel na konci úvodní desetiminutovky. Poruba vedla 5:3, přičemž svůj náskok dokázala navýšit rychle na pět branek. Postupem času se Ostravanky dostaly až na odstup devíti gólů, a i když Prešov stačil manko lehce stáhnout, poločasový výsledek 20:13 dával domácím klid.

Zvlášť když po obrátce nikterak nezvolnily, naopak. Slovenky držely poločasový odstup jen do 40. minuty, kdy opět nastoupila porubská ofenziva a pohodlný náskok opět nevýšila až ke konečnému vítězství o třináct branek.

Hvězdou domácího týmu se stala Alžběta Michalíková (dříve Rechtorisová), která zatížila konto soupeře celkem sedmi brankami.

Ohlasy trenérů:
Dušan Daniš (Poruba): "Čekal jsem, že zápas bude vyrovnanější a Prešov nám bude více vzdorovat. Alespoň dle toho, co jsem viděl v utkáních, které hráli ve Zlíně a Písku. My jsme do zápasu šli s tím, že chceme hrát agresivně v obraně a přecházet do rychlých protiútoků. V útoku pak být v tlaku, aby se spojky prosazovaly, což se dařilo. Nakonec si zahrály všechny hráčky, které byly nominované, takže to, co jsme chtěli, jsme dokázali zahrát."

Maroš Vikartovský (Prešov): "Gratuluji soupeři ke dvěma bodům, vyhrál zaslouženě. Byl na tom pohybově lépe, my jsme doplatili na střelbu. Z toho těžila Poruba. My se dáváme dohromady po zraněních. Postupujeme milimetrovými kroky, učíme se házenou hrát."

DHC Sokol Poruba - Bemaco SŠK Prešov 35:22 (20:13)
Branky:
Michalíková 7, Andrýsková 6, Konečná 6, Revajová 4, Smetková 4/1, Desortová 3, Maiwaelderová 1, Mýlková 1, Sekulová 1, Šmidáková 1, Minarčíková 1 - Popovcová 6/1, Šutranová 5/2, Vencuriková 5, Klučková 2, Magdová 1, Ratvajská 1, Ščerbáková 1, Vraňuchová 1. Rozhodčí: Baader, Novotný. Vyloučení: 5:5. ŽK: 1:3. Diváci: 137.