Aktuality

Skvělý obrat! Házenkářky Poruby doma porazily Slavii

12.9.2018, 18:46

První body v nové sezoně mají házenkářky DHC Sokol Poruba. Tým trenéra Dušana Daniše ve středeční předehrávce 2. kola mezinárodní Interligy zdolal pražskou Slavii 22:17 (10:11).

Utkání bylo od samého začátku naprosto vyrovnané, v prvním poločase však byly o gól až dva napřed hráčky z hlavního města. Z toho vyplynul také poločasový výsledek 11:10 pro Slavii. Po obrátce však přišla změna.

Domácí tým totiž přídal, ve 34. minutě vyrovnal a jen o minutu později poslala Polášková ostravský celek teprve podruhé v zápase do vedení. A jak se ukázalo, tato fáze utkání se ukázala být klíčovou.

Poruba si totiž postupně během následujících deseti minut vypracovala až pětibrankový náskok (18:13), Sešívaným povolily za druhý poločas pouze šest branek a dokráčely tak k pohodlnému vítězství.

Ohlasy:

Dušan Daniš (trenér Poruby): "Já si myslím, že naše družstvo po zápase, jaký jsme odehráli v Olomouci, začalo utkání zbytečně nervózně. Do obrany jsme nasadili dvě naše nejlépe bránící hráčky, přesto to nefungovalo a dělali jsme chyby. Proto jsme už ve třinácté minutě brali time-out. V prvním poločase měla Slavia navrch, my jen dotahovali. I když herně jsme působili rychlejším dojmem, tak jsme zahodili velké množství šancí. Ať už náskoky, nebo střelbu zvenku. Došlo k nějakému prostřídání a zásluhou obrany, do kterého jsme dali Andy a Míšu, jsme se ve druhém poločase chytili. Navíc nám pomohla i brankářka, díky čemuž jsme se dostali do rychlejší hry a do přečíslení. Tím jsme si vybudovali náskok, který stačilo udržet do konce zápasu."

Rubincho Kuzmanoski (trenér Slavie): "Chci domácím pogratulovat k zaslouženému vítězství. Do utkání jsme nastoupili bez dvou až tří hráček, které jsou zraněné. Myslím, že to jsou nejlepší hráčky v lize. Jde o Veroniku Galuškovou, Elišku Jačkovou a Adélu Novotnou. Dva měsíce jsme se s nimi připravovali, včetně pohárového zápasu, a teď nám hrozně chybí, takže jsme museli změnit naši hru. Jak vidíte, stále hledáme řešení a měníme hráčky na těchto postech. Využíváme mladé hráčky, ještě dorostenky, které hrají Interligu první rok. Stále hledáme svou tvář. První poločas jsme hráli dobře v obraně i útoku, ve druhém jsme ale předvedli mnoho technických chyb, včetně Brazilky Borges, která je také po lehkém zranění."

DHC Sokol Poruba - DHC Slavia Praha 22:17 (10:11)

Branky: Michalíková 4, Smetková a Konečná po 3, Polášková 3/3, Minarčíková a Desortová po 2, Baumbachová, Revajová, Maiwaelderová, Andrýsková a Mýlková po 1 - Pokorná 6/3, Chlupová 5, Tulipánová 2, Motejlová, V Fryčáková po 1. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/3. Vyloučení: 2:6. ŽK: Polášková, Desortová, Andrýsková - Tulipánová, T. Fryčáková, Franková.