Aktuality

Rechtorisová po remíze s Hodonínem: Takhle se hrát nedá

15.3.2018, 9:46

Velké zklamání panovalo po plichtě (18:18) s Hodonínem v táboře házenkářek Poruby. Věděly, že bod s outsiderem je málo. „S takovým výkonem můžeme být rády, že to skončilo remízou. Čtyřicet pět minut jsme hrály otřesně, dohánět to pak v posledních patnácti minutách nejde," byla si vědoma jedna z opor, křídelnice Alžbeta Rechtorisová.

Hodonín se ujal vedení hned v úvodu a pustil ho až osm minut před koncem...

Myslím si, že to je o přístupu. Selhaly jsme v útoku i obraně. Nehrály jsme prostě jako tým, to mě strašně mrzí. A když budeme takto pokračovat, tak... (pokrčí rameny)

Osmnáct vstřelených branek je asi bídné číslo, že?

To je. Selhaly jsme ve střelbě, neuměly jsme si přihrát, já nevím. V Hodoníně jsme vyhrály velkým rozdílem (23 branek) a nevím, jestli se nás chytlo uspokojení, že je tady rozprášíme nebo co. Prostě takto se hrát nedá.

V závěru jste se ale ujaly vedení 18:15, vytvořily si množství dalších šancí, ale náskok jste ztratily. Co se stalo?

Hodonín dal do toho víc, hrál jako tým, nechal na hřišti všechno, a my jsme zase jako tým zklamaly. Myslím, že házená je kolektivní sport, a pokud nebudeme hrát týmově, tak těžko uspějeme. Nemáme v družstvu hráčku, která by byla nějakou obrovskou osobností, proto se musíme prezentovat hlavně kolektivně, a potom budeme vyhrávat.

Myslíte si tedy, že teď hrajete spíše jako individuality?

Teď nevím, jak nazvat naši hru, protože to je velký chaos. Hlavně v útoku. Otřesné.

Jak jste viděla poslední situaci, po níž byla vyloučena brankářka Lenka Roháčková, a inkasovaly jste gól na 18:18?

Byl tam jasně sražený balon, který následně Lenka vyrážela rukou v hřišti, všichni to viděli, ale sudí rozhodli, že to písknou. Možná by bylo dobré nějaké video jako ve fotbale nebo hokeji, že by se na to podívali a uznali chybu. (pousměje se) Podle mě to byl jasný míč pro nás.

Co dál? Vaše šance na play-off se zase lehce zmenšila.

Musíme všechno vyhrát, a ani to nám nemusí stačit. Budeme spoléhat na výsledky Veselí a Olomouce.

Zdroj: Moravskoslezský deník