Aktuality

Bez vítěze. Házenkářky Poruby v napínavé bitvě remizovaly

24.2.2018, 21:06

První nerozhodný výsledek v novém roce mají za sebou házenkářky Poruby. Svěřenkyně Petera Olšavského remizovaly v utkání 19. kola MOL ligy doma se slovenskou Šalou 24:24 (12:13).

Utkání bylo po celou dobu naprosto vyrovnané. O tom svědčí fakt, že vedení jednoho nebo druhého týmu nebylo vyšší než o tři branky. Hostující hráčky držela nad vodou především přesná a při sedmimetrových hodech takřka stoprocentní Lívia Klučková, která jen v první půli zaznamenala devět tref, z toho čtyři po sedmičkách. Po přestávce přidala ještě tři branky. Na ostravské straně zase zářila mladá Eliška Desortová se sedmi zásahy.

Těsně před odchodem do kabin na přestávku přišel pro Porubu, která jinak vedla po většinu času, první krizový moment. Ostravanky dvěma vyloučeními v krátkém časovém úseku daly Šale takřka dvouminutovou přesilovku dvou hráček. Navíc Klučková zařídila, že i co se týče skóre, na tom o poločase byl lépe slovenský celek v poměru 13:12.

Hned po obrátce navýšily Slovenky svůj náskok o další dvě trefy. Jenže dál se nedostaly. Ani nástup týmu, který před týdnem zdolal Michalovce, domácí nezlomil a ty se zvládly dostat ještě také do vedení 22:20. Šala však v poslední minutě srovnala a navíc měla možnost rozhodnout.

V závěrečných vteřinách „odskákala" vyloučením bránění nerozhodného stavu Revajová, načež se ke střele přes hradbu domácích hráček postavila Bujnochová. Trefila se a odšpuntovala radost Šaly z vítězství, vzápětí však zjistila, že trefa přišla po čase. Týmy se tak rozešly s remízou.

Ohlasy trenérů:

Peter Olšavský (Poruba): „Byl to zápas, na který jsme se chystali s tím, že bude velmi těžký. To se jen potvrdilo. Dominovaly obrany, oba týmy daly méně gólů, každý chvilku tahal pilku, jak se říká, a máme bod. Nevím, jestli jsme bod získali nebo ztratili, ale myslím, že dělení je spravedlivé. Doufám, že to, že nebudeme doma prohrávat, dodržíme i v dalších zápasech."

Michal Lukačin (Šala): „Myslím si, že jsme dnes viděli opravdu kvalitní zápas, obě družstva podala dobrý výkon. To bych vyzdvihl. Prakticky po celý zápas se to tahalo, jednou byla ve vedení Poruba, podruhé zase my. První poločas jsme lépe zvládli my, měli jsme gólový náskok, ve druhém jsme soupeři utekli asi na tři góly, ale ten manko dokázal smazat. Myslím, že oba týmy podaly výborný výkon v obranách a řekl bych, že i brankářky chytaly kvalitně. Remíza je asi zasloužená. Poruba šla výkonnostně v poslední době nahoru a myslím, že doma už letos neprohraje."

DHC Sokol Poruba - HK Slovan Duslo Šala 24:24 (12:13)
Branky:
Desortová 7, Minarčíková 5, Maiwaelderová 4, Polášková 4/3, Konečná 2, Rechtorisová 1, Varmužová 1 - Klučková 12/4, Bujnochová 4, Rácková 2, Tisajová 1, Bahýlová 1, Vargová 1, Némethová 1. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmičky: 4/3:6/4. Vyloučení: Revajová 2, Maiwaelderová, Desortová, Varmužová - Königová, Pócsíková, Klučková, Bujnochová. ŽK: 3:1. Diváci: 135.