Aktuality

Poruba v okleštěné sestavě trápila favorita, k bodu chyběly dva góly

5.1.2018, 19:58

Porážkou začaly nový rok házenkářky Poruby, které v duelu 12. kola MOL ligy padly na hřišti druhých Michalovců 24:26 (10:13). Za svůj výkon na půdě favorita se však stydět nemusí, nicméně negativem je další zranění opory Michaely Konečné.

Slovenské obhájkyně titulu v mezinárodní soutěži se taktovky ujaly prakticky od samého začátku a celý první poločas si udržovaly dvou až tříbrankový náskok. Poměrně pohodlná pozice je však v poločase možná ukolébala, naopak Ostravanky se po návratu ze šaten chytly, rychle vyrovnaly a ve 41. minutě šly dokonce do vedení 16:14.

Ke své škodě jej však dlouho neudržely, a ačkoli se brankářky Markéta Mácalová a Lenka Roháčková činily, co mohly, Iuventa nakonec dotáhla zápas k dvoubrankovému vítězství. Trenér Peter Olšavský však byl s výkonem týmu spokojený.

"Vzhledem k tomu, v jak okleštěné sestavě jsme nastoupili, musím děvčata pochválit. Naše obrana narušila jejich defenzivní systém, Myslím, že holky zabojovaly, držely tempo a myslím, že dnes nevyhrál lepší, ale šťastnější," uvedl Olšavský, kterému však radost neudělalo zranění Michaely Konečné.

"Zhruba v desáté minutě dostala úder do tváře v obraně a musela odstoupit. Naštěstí je vše v pořádku, jen čekáme na vyjádření doktora. Také jsme museli dohrávat bez vyloučené brankářky Markéty Mácalové, ale Lenka Roháčková ji výborně zastoupila," řekl Olšavský. "Určitě mě potěšil výkon spojek. Celkově byl výkon diametrálně odlišný proti tomu, co jsme předvedli v Českém poháru," dodal kouč.

Iuventa Michalovce - DHC Sokol Poruba 26:24 (13:10)

Branky: Habánková 7/1, Wollingerová 5/3, Trúnková 3, Rebičová 3, Holešová 3, Trehubová Fiľková 3, Bajčiová 1, Bobal-Jablonska 1 - Desortová 8/3, Polášková 5, Minarčíková 4, Rechtorisová 3, Revajová 2, Svobodová 1, Varmužová 1. Rozhodčí: Cipov, Klus. Sedmičky: 7/6:6/3. Vyloučení: 4:5. ŽK: Rebičová, Habánková - Konečná, Polášková, Varmužová. ČK: Mácalová (Poruba).