Aktuality

Nová vedoucí týmu Barbora Mýlková: Holky měly radost, že zůstávám

3.10.2017, 10:52

Pozorný fanoušek házené už jistě zaregistroval, že Barbora Mýlková v týmu DHC Sokol Poruba zůstala, ale nehraje. Dlouholetá opora v následujícím rozhovoru vysvětluje, které okolnosti ovlivnily, že nyní působí jako vedoucí družstva.

Jak probíhal váš přesun do nové role, z role hráčky do role vedoucí týmu? Byl to váš nápad, případně když jste tu nabídku dostala, proč jste se rozhodla ji přijmout

Když se mi zmínil Tomáš Kolmajer (předchozí vedoucí týmu - pozn. red.), že další sezonu nebude už u nás, tak mi to bylo líto. Den po zápase play-off jsem zjistila, že jsem těhotná. Tak jsem přemýšlela, co bude dál. Během dovolené mě napadlo, že bych mohla dělat funkci místo Tomáše. Na tréninku jsem se o tom zmínila trenérům a ti neměli problém a přišlo mi, že mají i docela radost. (smích) Jen jsem nevěděla, jestli pan Adámek už někoho nesehnal. Trenéři se ho zeptali, pak i já a nebyl problém.

Jak si svou roli užíváte? Zaznamenala jste od svých dnes bývalých spoluhráček i nějaké třeba vtipné narážky?

Role vedoucího družstva není moc náročná, ale není ani lehká... (smích) V přípravě bylo hodně vyřizování, to jsem se skoro někdy nezastavila... Na jedné straně jsem byla ráda, protože jsem se nenudila, ale pak jsem byla úplně vyřízená. (smích) Jinak holkám jsem řekla, že zůstávám a že budu vedoucí, tak měly radost. (smích) Narážky neměly žádné...

Co vás na této roli baví a co je pro vás nejtěžší?

No, jsem ráda, že můžu zůstat s holkami. Nejtěžší pro mě bylo, když jsme jeli do Německa. Neumím žádný cizí jazyk, a to byl problém. Ale nakonec máme skvělé holky v týmu, které mi moc pomohly a hlavně mi pomohla Petra Adámková, která se mnou všude chodila a zařizovala, co bylo třeba.

Je podle vás výhoda, že ten tým, tedy většinu holek, znáte už delší dobu?

Ano, určitě je to výhoda. Některým holkám, které už tu byly minulou sezonu a moc nehrály, tak můžu poradit. Nicméně je jen na nich, jestli si nechají ode mě poradit nebo ne. Hlavně také můžu říct trenérům svůj názor, jak to vidím z pozice hráčky a ti to se mnou proberou, nebo mi dají za pravdu. (smích)

Můžete prozradit, co všechno máte na starosti?

V rámci zápasu chodím na technickou poradu, kde se řeší různé věci ohledně utkání. Pak během zápasu dělám pro trenéry technický zápis. To znamená, která hráčka ubrání, kolik má střel, kolik udělala chyb v útoku a podobně. Na tréninku nedělám nic, jen koukám, jak holky trénují. Když mám nějaké informace, tak jim je sdělím nebo předám věci, které se fasují.

Zkuste ještě porovnat role hráčky a vedoucí družstva...

Z lavičky jde vidět, kolik je na hřišti prostoru. Když sedím na té střídačce, tak si říkám, že bych tu kombinaci udělala jinak. Ale když je ta hráčka na hřišti, tak to vidí zase jinak a myslím si, že kdybych na tom hřišti byla já, tak to vyřeším úplně stejně jako ta hráčka. (smích)

A poslední, trochu více osobní otázka. Máte v plánu se po porodu vrátit k házené? A termín porodu, případně jméno potomka, pokud už je vybrané, můžete prozradit?

Na to se mě ptají všichni. Vůbec nevím, jestli se vrátím zpátky. Už jsem se o tom bavila s přítelem. Úplně o tom budu přemýšlet, až se dítě narodí a jak vše budu zvládat. Jinak termín porodu mám 1. února 2018. Jména ještě vybrané nemáme, ale je jich hodně na výběr. (smích) Pohlaví totiž ještě nevíme na sto procent, tak nebudu říkat. Je nám jedno, zda holka nebo kluk, hlavně ať je to zdravé. (smích)

 

AKTUÁLNÍ ZÁPAS

další zápasy

MOL LIGA 2017/2018

1. Most 692:573 41
2. Slavia 663:547 40
3. Michalovce 793:622 38
4. Šaľa 694:573 36
5. Veselí n. M. 680:618 30
6. Olomouc 615:583 30
7. DHC Sokol Poruba 564:502 28
8. Prešov 598:591 26
9. Zlín 601:667 12
10. Písek 596:722 10
11. HK Hodonín 564:739 10
12. Bánovce n.B. 612:778 7
13. Trenčín 602:759 4
celá tabulka
Facebook
Moravskoslezský kraj MOL Liga
OSTRAVA!!!