Aktuality

Házenkářky Poruby povedou Petr Olšavský a Michal Hradil

1.7.2016, 10:30

Házenkářský klub DHC Sokol Poruba má nové kouče, kterými se stali Peter Olšavský a Michal Hradil. Oba slovenští trenéři podepsali smlouvy na dva roky.

Hlavní kouč Peter Olšavský přiznal, že mu nabídka z Poruby udělala velkou radost. „Každá nabídka z takového špičkového klubu, jakým je DHC Sokol Poruba, trenéra potěší. Je to i odměna za dosavadní odvedenou práci," uvedl pětačtyřicetiletý Olšavský, který v posledních sezonách působil v Partizánském. „Je to pro mě v každém případě další velký posun v kariéře. Porubu vnímám jako špičkový český, resp. československý klub, který patří do elitní čtyřky společně s Mostem, Slavii a Michalovcemi," zdůraznil Olšavský, který ocenil i práci svých předchůdců. „Jáno Beňadik s Jánem Lajčákem odvedli v Ostravě velký kus práce. My se nyní pokusíme na tuto práci nejen navázat, ale budeme chtít tým posunout zase o kousek dále," poznamenal Olšavský.

Připustil, že se mu z Partizánského neodchází lehce. „Ale angažmá v Porubě beru prostě jako velkou šanci. Oslovila mě filozofie, kterou v klubu razí majitel a manažer Libor Adámek a samozřejmě taky výborné a profesionální podmínky, které má klub vytvořeny. I proto se na práci hodně těším," vyznal se Olšovský, který si vážil i seriózního a vstřícného jednání v Partizánském. „Chtěl bych jim touto cestou poděkovat, vážím si toho, jak se ke mně vždy chovali. Na klub i jeho fanoušky nenechám dopustit, práce mě tam bavila a v trenérské profesi i hodně obohatila," řekl Olšavský.
Sám se těší nejen na zápasy v mezinárodní Interlize, ale také na účast v Challenge Cupu. „Účast Poruby v evropských pohárech byla jedna z věcí, která mě utvrdila v tom, že nabídku musím přijmout. Moc se na ty utkání těším, protože to musí být nejen pro každou hráčku, ale také trenéry, vždy velký svátek. To neberte jako frázi, protože mezinárodní konfrontaci považuji i já za velice důležitou."

V prvních týdnech letní přípravy, která začne v polovině července, se chce logicky s hráčkami nejprve seznámit. „Některé holky samozřejmě znám, ale spíše jakou soupeřky. Počítám taky s tím, že v přípravě dáme velký prostor i mladým odchovankyním Poruby. Rozhodně nechystáme nějaké šílené změny, ale každý trenér má svou představu a filozofii, kterou si razí. My s kolegou Michalem Hradilem nejsme výjimkou," řekl Olšavský.
Po odchodech Heleny Ryšánkové a Andrei Očadlíkové počítá i s tím, že tým bude třeba posílit. „Pozitivní zprávou je, že se z Německa vrátila pivotka Petra Adámková. Máme představu, že bychom ale po odchodu Heleny Ryšánkové posílili ještě post pravé spojky," dodal Petr Olšavský, který v minulosti kromě čtyř sezon v Partizánském vedl i ženy Sence nebo ŠKP Bratislava.

Na práci v Porubě se těší i asistent trenéra Michal Hradil, který přichází do Poruby ze slovenské Bytče, kde v minulé sezoně dovedl celek starších dorostenek k mistrovskému titulu. „Byla to moje první trenérská zkušenost s ženskou házenou, protože předtím jsem vedl muže v Itálii nebo v Považské Bystrici a Brně. Ale práce s mě bavila, protože na holkách byla znát obrovská chuť se zlepšovat. Podobné reference mám i na mladý porubský celek, který na sobě chce taky pracovat. Proto jsem nad nabídkou ani já dlouho nepřemýšlel. S Peterem Olšavským se známe dlouho, ještě jako aktivní hráči jsme proti sobě odehráli hodně zápasů," řekl s úsměvem Hradil. „Dokonce jsme spolu i studovali trenérskou licenci. Na spolupráci se těším," dodal Hradil.

AKTUÁLNÍ ZÁPAS

DHC Sokol Poruba - Šaľa
24.2.2018, 18:00

další zápasy

MOL LIGA 2017/2018

1. Most 484:396 29
2. Michalovce 563:421 28
3. Slavia 472:406 28
4. Šaľa 496:412 24
5. Olomouc 428:400 22
6. Veselí n. M. 457:417 21
7. DHC Sokol Poruba 397:348 20
8. Prešov 381:382 17
9. Zlín 416:462 8
10. Písek 381:489 5
11. HK Hodonín 384:506 5
12. Trenčín 413:509 4
13. Bánovce n.B. 418:542 3
celá tabulka
Facebook
Moravskoslezský kraj MOL Liga
OSTRAVA!!!