Aktuality

Poruba semifinálovou sérii s Mostem rozhodně nevzdává

4.5.2016, 12:50

Bez Markéty Dolákové by házenkářky Poruby v sobotu mohly proti Mostu (20:21) na pokus o obrat zapomenout. Pravda, nejednou mladé brankářce pomohla branková konstrukce, zásluhou několika klíčových zákroků ve druhém poločase ale Ostravanky dostaly možnost bojovat o vítězství až do konce.

„Bohužel to ale nevyšlo, takže vládne zklamání. Věřím ale, že pořád máme před sebou dva zápasy v Mostě, takže stále není nic ztraceno," drží se Doláková víry v postup do finále play-off.

Co se dělo o přestávce v šatně za stavu 6:11?

Já do šatny nechodím (smích). Ale co tak vím, tak hlavní pokyny byly na střelbu. Víc a víc střílet, což se nakonec potvrdilo, protože jsme se zlepšily a najednou to bylo vidět i na skóre. V prvním poločase nás asi zasáhla nervozita z toho, co nás čeká, že konečně o něco hrajeme. Když ale nebudeme střílet, tak do branky nic nespadne a těžko pak můžeme vyhrávat.

Vstřelit šest branek za poločas je ale zoufale málo...

Je to špatné, to máte pravdu.

Co vás tak nastartovalo?

Řekly jsme si, že to jsou také jen hráčky jako my a dá se s nimi přece hrát. Chtěly jsme předvést svou hru, ne si nechat vnutit tu jejich. Bohužel jsme si to uvědomily pozdě. Přesto doufáme, že v Mostě to zvládneme. Jde s nimi hrát, umíme to, musíme jen předvést výkon z druhého poločasu.

Také lidé vás v solidně zaplněné hale hnali, že?

Byla to jiná házená a jiný soupeř, než o týden dřív s Plzní. Lidem děkujeme, že přišli, i když jsme během sezony nepodávaly dobré výkony. Doufám, že nás přijdou povzbudit i v tom dalším věříme finálovém souboji.

Vy jste tým několikrát podržela.

Byly tam lepší zákroky, ale i góly, které jdou na mou stranu, takže... (zamýšlí se) Vždy to může být lepší. Vím, že jsem udělala chyby, kterých kdybych se vyvarovala, tak to mohlo skončit jinak. Vyhrály bychom. Celkově nás stálo dotahování ztráty moc sil, a když už se nám to jednou povedlo, tak je škoda, že jsme dostaly zbytečné góly včetně hloupého do prázdné brány.

Trenér Jan Beňadik řekl, že už nemáte na co čekat a v Mostě to musíte rozbalit od první chvíle. Souhlasíte?

Nechci říct, že bychom měli jít do toho vabank, ale bude to hra o všechno. Víme, že na Most máme, jen si nesmíme nechat utéct začátek. To bude klíč. Máme na ně a určitě to zvládneme. Minimálně to musíme protáhnout do neděle. Máme jim co vracet. Za ligu i za finále českého poháru. I v Mostě hrajeme vždy vyrovnané zápasy, tak je na čase to tam otočit.

Ovlivnilo vás i to, že jste měsíc v Interlize měly jistotu, že skončíte na čtvrtém místě?

Sice jsme jakoby už o nic nehrály, ale pořád to byla Interliga. Měly jsme stále motivaci a chtěly jsme vyhrát v každém zápase. Neřekla bych, že nás to ovlivňovalo.