Aktuality

Smutek a zklamání. Poruba padla v Izmiru a v Challenge Cupu končí

16.1.2016, 18:58

Házenkářky DHC Sokol Poruba osmifinálovou odvetu v Izmiru nezvládly a v Challenge Cupu skončily. V sobotu ztratily šestibrankový náskok 28:22 z domácího duelu, když prohrály 17:23 (10:10) a byly vyřazeny, protože vstřelily méně branek na soupeřově palubovce.

Ostravské házenkářky si před sobotní ovetou v Izmiru věřily. A to hlavně proto, že měly k dobru šestibrankový náskok z domácího utkání. A hlavně v prvním poločase chytrou hrou kontrolovaly průběh utkání. I když se Izmir dostal do tříbrankového náskoku (9:6), bojovně naladěné ostravské házenkářky dokázaly do poločasu srovnat skóre.

Zlom v utkání přišel po přestávce, kdy Poruba hned v úvodu inkasovala dva góly z rychlých protiútoku a sama své šance neproměnila. Houževnaté domácí hráčky ožily a začaly pomalu zase ukrajovat s šestibrankového náskoku soupeře z prvního utkání.

Ten se domácímu celku dokázalo poprvé smazat v 44. minutě, kdy Poruba prohrávala 13:19 a bylo jasné, že osmifinálový souboj spěje k velkému dramatu.

Ten taky přišel.

Porubě se podařilo deset minut před koncem snížit na 16:19 a chvíli se zdálo, že si hostující hráčky postup pohlídají. Tvrdě hrající domácí hráčky ale vzápětí vstřelily dva góly a zápas se změnil v infarktové drama. Jen pro slabé povahy byl především závěr střetnutí, kdy byla vcelku přísně vyloučená porubská Mýlková.

Poruba přesto dvacet vteřin před koncem zásluhou Marčíkové snížila na 17:22 a v té chvíli postupovala.

Izmir ale dokázal ještě kontrovat a získat zpátky kýžený šestibrankový náskok.

Poruba se pak po rozehraní a hrubém faulu na Minarčíkovou na půlicí čáře (hráčka Izmiru viděla červenou kartu) dožadovala sedmimetrového hodu, který ale nařízen nebyl. Vzápětí se pak ještě z křídla snažila prosadit Rechtorisová, ale sudí její akci po faulu přerušili a nařídili devítimetrový hod. Ten Kostelná neproměnila a domácí hráčky se mohly společně s fanoušky přímo na palubovce haly oddat spontánním postupovým oslavám.

Jan Beňadik (trenér DHC Sokol Poruba): „Jsme zklamání a smutní, protože jsme se střetli se soupeřem, kterého jsme měli vyřadit. O našem neúspěchu se rozhodlo v Izmiru, kde jsme nepodali tak kvalitní výkon jako v domácím prostředí. Zahodili jsme spoustu vyložených šancí a dali jen 17 branek. V posledních deseti minutách jsme vstřelili navíc jen jeden gól, což nás v konečném účtování stálo postup. V prvním poločase jsme hráli chytře, nikam jsme se nechtěli hnát a drželi jsme taky nerozhodný stav. Po přestávce jsme ale vlastními chybami dostali domácí celek do zápasu. Izmir se po našich chybách chytil a ožil. Zápas se nakonec ve druhém poločase dostal přesně tam, kde jsme nechtěli. O Turkyních je známo, že když ucítí šanci, rychle jim roste sebevědomí. Nemá cenu se na nic vymlouvat, protože jsme počítali s tím, jaká atmosféra nás tady čeká. Holky to měly při některých náskocích z křídel hodně složité, protože tam docházelo ke kontaktům a ony šance nedávaly. Závěr byl hodně vyhrocený a mám na něj svůj názor. Je to sport a musíme tuhle porážkou zkousnout, poučit se z ní, a jít dále."

Osmifinále Challenge cupu - druhý zápas:

Izmir BSB SK - DHC Sokol Poruba 23:17 (10:10). Branky Poruby: Marčíková 6, Kostelná 3, Minarčíková 3, Rechtoriová 2, Ryšánková 2, Šviráková 1. První zápas 22:28, postupuje Izmir.

Sled branek: 5. minuta: 1:1, 10.: 1:2, 15.: 4:4, 20.: 6:6, 25.: 9:6. 35.: 13:11, 40.: 16:13, 45.: 19:14, 50.: 19:16, 55.: 21:16.